کادایف

پیش از تزریق واکسن کووید ورزش کنید

پیش از تزریق واکسن کووید ورزش کنید

کادایف: خراسان رضوی تغییر افکار و رفتار موجب افزایش اثربخشی واکسن و مدت زمان ایمنی به وجود آمده توسط آن می شود.


به نقل از سایکولوژی نیوز، اقدامات ساده ای مانند ورزش و خواب کافی سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و اثربخشی واکسن های کووید-۱۹ را بیشتر می کند.
کاهش میزان افسردگی، استرس و تنهایی موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و یک سیستم ایمنی قوی تر واکنش قوی تر به واکسن کووید ایجاد خواهدنمود همین طور سبب کاهش خطر عوارض جانبی واکسن می شود.
پژوهشگران پیشنهاد می کنند که حتی انجام برخی ورزش ها و خواب خوب شبانه روز پیش از دریافت واکسن به اطمینان از این که سیستم ایمنی بدن در بهترین شکل ممکن قرار دارد کمک خواهدنمود.
آنلیس مدیسون، محقق ارشد این تحقیق اظهار داشت: علاوه بر عوارض جسمی کووید-۱۹، این بیماری همه گیر دارای یک جزء سلامت روانی به همان اندازه نگران کننده است که موجب اضطراب و افسردگی در بین خیلی از مشکلات مرتبط دیگر می شود.
استرس های عاطفی و موارد مشابه آن می توانند بر سیستم ایمنی فرد تاثیر بگذارند و توانایی فرد در دفع عفونت ها را مختل کنند.
نتایج مطالعه جدید ما اثربخشی واکسن و این که چگونه رفتارهای سلامتی و استرس های عاطفی می توانند توانایی بدن برای ایجاد پاسخ ایمنی را تغییر دهند، مشخص کرده است. مشکل اینجاست که بیماری همه گیر به خودی خود می تواند این عوامل خطر را تقویت کند.
پژوهشگران ۳۰ سال مطالعات را مورد ارزیابی قرار دادند و دریافتند که عوامل روانی تاثیر عمیقی بر پاسخ سیستم ایمنی بدن دارند.
سلامتی ضعیف، استرس، افسردگی و تنهایی همگی می توانند پاسخ واکسن را مختل کنند با این وجود، روش های مختلفی برای مبارزه با سلامت روان ضعیف و تقویت پاسخ ایمنی وجود دارد. بعنوان مثال، کارهای ورزشی معمولی با شدت متوسط تا شدید می توانند سیستم ایمنی را تقویت نمایند. حتی با وجود قرنطینه ها نیز می توان سیستم ایمنی بدن را تقویت کرد تا با تنهایی روبرو شود.
وی اشاره کرد: نتایج تحقیقات قبلی نشان میدهد که مداخلات روانی و رفتاری می تواند پاسخگویی به واکسن را بهبود بخشد حتی مداخلات کوتاه مدت می تواند موثر باشد بنابراین، حالا زمان شناسایی افرادی است که در معرض خطر پاسخ ایمنی ضعیف هستند تا در مورد این عوامل خطر مداخله نماییم.
عملکرد واکسن ها برمبنای به چالش کشیدن سیستم ایمنی بدن است. سلول های بدن تهدید بالقوه را شناسایی و کار مقابل این تهدید را شروع و در نهایت آنتی بادی تولید می کنند.
پروفسور جانیس کیکولت گلیزر، محقق این تحقیق اظهار داشت: در این تحقیقات بیشتر بر پاسخ آنتی بادی تمرکز کردیم بااینکه این تنها یک جنبه از پاسخ سیستم ایمنی است.
شایان ذکر است، تغییر الگوهای فکری و رفتاری می تواند به افزایش اثربخشی واکسن و افزایش مدت زمان ایمنی کمک نماید.
منبع:

1400/10/30
11:29:31
5.0 / 5
321
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
کادایف kadaif

کادایف kadaif