کادایف

واكسیناسیون بیماران صعب العلاج و افراد بالای 60 سال تا اختتام مرداد

واكسیناسیون بیماران صعب العلاج و افراد بالای 60 سال تا اختتام مرداد

به گزارش کادایف وزیر بهداشت اعلام نمود: تا اختتام مرداد گروههای لطمه پذیر، بیماران صعب العلاج و افراد بالای شصت سال واکسن دریافت خواهند کرد.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، دکتر نمکی وزیر بهداشت با تشکر از حمایت های رهبر انقلاب، به مدیریت خوب پیک چهارم کرونا در کشور در مقایسه با کشورهای دیگر و ثبت مدل درمان ایرانی اشاره نمود و اظهار داشت: درباب واکسن، از ابتدا برای خرید و همین طور انتقال دانش فنی اقدامات خوبی انجام شد و ستاد اجرائی فرمان حضرت امام نیز علاوه بر واکسن در تامین ماسک و دستگاه اکسیژن ساز همکاری بسیار مناسبی انجام داد.
وزیر بهداشت با اشاره به رسوا شدن آمریکایی ها در ادعای نبود محدودیت در انتقال تجهیزات و دارو به ایران اظهار داشت: بعد از آنکه ما مجوز واکسن صادر کردیم، رییس جمهور آمریکا اعلام نمود امکان انتقال واکسن به ایران وجود دارد که نشان داد حرف های قبلی آنها دروغ بوده است.
وزیر بهداشت اظهار داشت: تا اختتام مرداد گروههای لطمه پذیر، بیماران صعب العلاج و افراد بالای 60 سال واکسن دریافت خواهند کرد و بعد از آن دانش آموزان و عوامل مدارس در نوبت تزریق قرار می گیرند.
دکتر نمکی همین طور از فعالیت یک گروه ویژه برای ثبت مستندات علمی واکسن های مختلفی که در کشور درحال تولید هستند و ارائه این مستندات به سازمانهای جهانی آگاهی داد.
بر طبق گزارش وبدا، دکتر نمکی درباره رعایت های لازم بعد از تزریق واکسن نیز اظهار داشت: همچنان باید از ماسک استفاده شود، چونکه واکسن احتمال بیماری سخت را پایین می آورد اما همچنان احتمال مبتلاشدن وجود دارد.
منبع:

1400/04/04
18:28:26
5.0 / 5
230
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , تولید , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
کادایف kadaif

کادایف kadaif