کادایف

رونمایی از نخستین اتوبوس آمبولانس ایرانی در کرج

رونمایی از نخستین اتوبوس آمبولانس ایرانی در کرج

به گزارش کادایف البرز رئیس مرکز اورژانس و فوریت های پزشکی کشور اظهار داشت: روزانه در کشور ۱۵ تا ۱۶ تصادف رخ می دهد که این تصادف ها بیشتر از ۱۵ مصدوم دارد.پیرحسین کولیوند روز دوشنبه ۱۱ مرداد ماه در مراسم رونمایی از نخستین اتوبوس آمبولانس ساخت داخل در منطقه ویژه پیام کرج، اظهار داشت: اتوبوس آمبولانس یکی از نیازهای اصلی سازمان اورژانس برای خدمات رسانی است.

به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، کولیوند اضافه کرد: در این زمان نیاز ما به اتوبوس آمبولانس از خارج تأمین می شد اما با همکاری داخلی توانستیم بعد از انعقاد قرارداد با ایرانخودرو دیزل نخستین نمونه داخلی را تولید نماییم.

وی افزود: به جرأت میتوان گفت نمونه داخلی با مشابه خارجی برابری می کند و از امروز می توانیم بگوییم که برای اتوبوس آمبولانس هیچ نیازی به کشورهای خارجی نداریم.

این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه نمونه داخلی ۵۰ درصد از نمونه خارجی ارزانتر تمام می شود، اعلام نمود: برنامه ریزی برای تحویل یک دستگاه به هر دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفته است.

کولیوند خاطرنشان کرد: برای کل کشور به ۱۰۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس نیاز داریم و مقرر است ظرف چهار تا شش ماه آینده ۲۰ دستگاه و پس از آن هر سه ماه ۲۰ دستگاه جدید به دانشگاه های علوم پزشکی کشور تحویل داده شود.

وی تصریح کرد: این اتوبوس آمبولانس ها ظرفیت انتقال ۱۰ تا ۱۴ بیمار را دارد و مانند این است که مرکز درمانی به محل حادثه منتقل شده چون همه امکانات لازم در آن تعبیه شده است.

کولیوند در انتها اظهار داشت: روزانه در کشور بین ۱۵ تا ۱۶ تصادف رخ می دهد که بیشتر از ۱۵ مصدوم بر جا می گذارد ازاین رو به این اتوبوس آمبولانس ها نیاز داریم.

منبع:

1400/05/11
12:06:45
5.0 / 5
172
تگهای خبر: پزشك , تولید , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
کادایف kadaif

کادایف kadaif