کادایف
دبیر كمیته علمی كشوری كووید۱۹:

قبل از وخامت بیماری به مراکز درمانی مراجعه کنید

قبل از وخامت بیماری به مراکز درمانی مراجعه کنید

دکتر عابدینی جزییات جلسه کمیته علمی کشوری کووید 19 که امروز با حضور دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیمارستان قلب شهید رجایی انجام شد را تشریح نمود.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، دکتر عاطفه عابدینی - دبیر کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ درباب جلسه امروز کمیته که با حضور دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیمارستان قلب شهید رجایی برگزار شد، عنوان کرد: در جلسه امروز از اساتیدی که از شروع راه و اسفند ۹۸ در تدوین دستورالعمل ها و دستورات درمانی، تشخیصی و آزمایشگاهی همراه کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ بودند و زحمات فراوانی را متحمل شدند، تشکر کردیم. همین طور گزارشی از روند مجموع اقدامات کمیته که در سال ۱۴۰۰ متفاوت با سال قبل بود، ارائه و برآیند کار بررسی گردید.

وی افزود: برآیند اقدامات و دستورالعمل های انجام شده، بازدید از استان هایی که در پیک بودند، مجموع اقدامات آموزشی که برای کادر درمان انجام شده بود، بررسی و ابعاد مختلف کووید از لحاظ سلامت جامعه، کمیته اپیدمیولوژی کمیته زنان، کودکان، افراد مسن و تداخلات دارویی عرضه شدند.

عابدینی اضافه کرد: با توجه به این که در جلسه امروز پزشکانی از رشته های مختلف آی سی یو، ریه و داروسازی حضور داشتند، درباب دستورالعمل ها، روش های درمانی، روش بستری موقت که در پیک چهارم انجام و الان هم ادامه دارد، نظرخواهی شد.

دبیر کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ بیان کرد: همین طور فواید و چالش هایی که این طرح هم به همراه داشت بررسی گردید، از همکاران استان فارس در جلسه حضور داشتند و درباره تعداد بیماران بستری سرپایی که از روش بستری موقت بهره برده و در مدیریت تخت بیمارستان ها کمک آنها بود، صحبت کردند.

وی اضافه کرد: روش هایی که کمیته علمی و معاونت درمان برای تشکیل تیم های تنفسی، کمیته های ترخیص جهت افزایش چرخش و ترخیص تخت ها برای بستری بیماران جدید بهره برده اند هم بررسی و گزارشی ارائه شد. کمیته علمی در امتداد تشکیل کمیته های تنفسی در مراکزی که وجود ندارند، آموزش هایی ارائه و در امتداد ایجاد آنها اقداماتی انجام خواهد داد. اقدامی که در پیک بیماری در سیستان و بلوچستان نمود پیدا کرد و خوشبختانه هم اکنون تنها جایی از کشور است که به نظر میرسد شیوع بیماری سیر بهتری دارد و تعداد بیماران جدید بسیار کمتر شده و مدیریت می شود.

بنابر اعلام وبدا، عابدینی در آخر اشاره کرد: مهمست که گفته شود دارویی برای بیماران سرپایی کرونا نداریم و درمان فقط علامتی است. با اهمیت تر از درمان دارویی در بیماران سرپایی، آموزش است و البته این که بیمار بداند قبل از آنکه اوضاع وخیمی پیدا کند به مراکز درمانی مراجعه کند که در این خصوص تصمیماتی گرفته شد و اهتمام خواهیم کرد خیلی سریع این مصوبات را رسانه ای نماییم.1400/05/18
23:57:00
5.0 / 5
193
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif