کادایف
رییس انجمن ویروس شناسی ایران:

شاید وارد پیک ششم کرونا نشویم

شاید وارد پیک ششم کرونا نشویم

گلستان رییس انجمن ویروس شناسی ایران با اشاره به استقبال خوب مردم ما نسبت به واکسیناسیون کرونا، اظهار داشت: باتوجه به گسترش پوشش واکسیناسیون، شاید وارد پیک ششم بیماری کرونا در کشور نشویم.دکتر علیجان تبرایی در گفت و گو با خبرنگاران در گرگان اظهار نمود: واکسن یکی از معجزات بشری بوده که در اعصار مختلف توانسته انسان ها را از مرگ ومیرها و ناتوانی هایی که بواسطه انواع مختلف بیماریهای عفونی ایجاد شده، نجات دهد.

وی با تاکید بر این که واکسن باید به شدت موردتوجه باشد، اضافه کرد: خوشبختانه صنعت و تکنولوژی در رابطه با واکسن روزبه روز درحال پیشرفت است.

رئیس انجمن ویروس شناسی ایران با اعلان اینکه تمامی اپیدمی ها فراز و فرودهایی دارند، اشاره کرد: واکسن ها کمک بسیار زیادی به جلوگیری از میزان گسترش بیماریها می کنند و البته رعایت پروتکلهای بهداشتی نیز نقش مؤثری دارد.

تبرایی اظهار داشت: تجربه کشورهای مختلف دنیا نشان داده که واکسن کرونا به شدت توانسته میزان مرگ ومیر و شدت بیماری را کم کند. در کشور ما نیز اثرات واکسیناسیون را با کاهش بسیار شدید میزان بستری ها و مرگ ومیرهای ناشی از کرونا پس از گسترش وسیع واکسیناسیون در جامعه می بینیم.

وی با اعلان اینکه شاید وارد پیک ششم کرونا نشویم، اظهار داشت: اجماع متخصصین این است که واکسن بهترین راه برای جلوگیری از زنجیره بیماری کروناست پس از کسانی که هنوز برای دریافت واکسن مراجعه نکردند درخواست می نماییم نسبت به این کار اقدام نمایند تا جلوی گسترش این ویروس را در جامعه بگیریم.

رئیس انجمن ویروس شناسی ایران بیان کرد: امیدواریم با رساندن سطح پوشش کامل واکسیناسیون به بالای ۸۰ درصد، شاهد کنترل این ویروس و بازگشت به روال عادی زندگی باشیم.

تبرایی اشاره کرد: با پذیرشی که در جامعه ما نسبت به واکسن وجود دارد، حتی می توانیم سطح پوشش واکسیناسیون را به ۱۰۰ درصد برسانیم تا پس از آن حتی خیلی از محدودیت های که باید با وجود تزریق واکسن رعایت نماییم را کنار بگذاریم.
1400/08/30
23:52:59
5.0 / 5
47
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif