کادایف

مشکلات کمبود پزشک و تجهیزات بیمارستانی از زبان نماینده طالقان، ساوجبلاغ، نظرآباد و چهارباغ

مشکلات کمبود پزشک و تجهیزات بیمارستانی از زبان نماینده طالقان، ساوجبلاغ، نظرآباد و چهارباغ

به گزارش کادایف یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در استان البرز با کمبود شدید تخت بیمارستانی و پزشک متخصص مواجه هستیم.


علی حدادی در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به وضعیت تأمین پزشک متخصص و تجهیزات درمانی در حوزه انتخابیه خود، بیان نمود: در استان البرز ما با کمبود شدید تخت بیمارستانی مواجه هستیم. در سطح کل استان از ۹۰۰۰ تخت مورد نیازی که به صورت سرانه باید تخصیص می یافت امروز تنها ۳۰۰۰ تخت بیمارستانی موجود است. ما ۶۰۰۰ تخت بیمارستانی در استان البرز کمبود داریم.
ایشان در ادامه اظهار نمود: از طرفی در سطح استان هم شهرستان هایی داریم نظیر طالقان یا هشتگرد که اصلا تخت بیمارستانی وجود ندارد. اینها مشکلات جدی زیرساختی هستند که وزارت بهداشت و درمان باید برنامه جامعی برای تأمین ان داشته باشند. در کنار وزارت بهداشت، وزارت کار هم وظیفه سنگینی در ارتباط با تأمین تخت های بیمارستانی تأمین اجتماعی دارند. ما دراین حوزه هم با مشکل مواجه هستیم.
نماینده مردم طالقان، ساوجبلاغ، نظرآباد و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بخش دیگر مشکلات به تجهیزات پزشکی باز می گردد. مشکل جدی که امروز در استان البرز و بخصوص در حوزه انتخابیه بنده وجود دارد این است که بیمارستان در شهر هشتگرد یا نظرآباد داریم اما اصلا تجهیزات ندارد. ما با کمبود یا نبود تجهیزات پزشکی و پزشک متخصص مواجه هستیم.
ایشان در ادامه تصریح کرد: در جلسه با وزیر بهداشت بر همه این مشکلات تاکید گردید. باید پیشبینی های لازم برای تأمین پزشک و تجهیزات درمانی صورت گیرد. در حوزه انتخابیه بنده که بیشتر از ۵۱۰ هزار نفر جمعیت وجود دارد، کمبود پزشک متخصص کاملا مشهود است. وزارت بهداشت و درمان باید با نگاه آمایش سرزمینی و نیاز مردم در این عرصه گام بردارد. مردم محرومی که توان لازم را برای تردد به مراکز استان ها ندارند باید از امکانات درمانی برخوردار شوند.
منبع:

1400/10/20
13:12:11
5.0 / 5
98
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , تخصص , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
کادایف kadaif

کادایف kadaif