کادایف
محققان فنلاندی می گویند؛

رژیم غذایی سالم اوایل حاملگی ریسک دیابت حاملگی را می کاهد

رژیم غذایی سالم اوایل حاملگی ریسک دیابت حاملگی را می کاهد

کادایف: یک مطالعه جدید نشان میدهد که یک رژیم غذایی سالم که التهاب بدن را کم کند، خطر مبتلاشدن به دیابت حاملگی را کم می کند.به گزارش کادایف به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، چاقی یک عامل خطر مهم برای ابتلاء به دیابت حاملگی است و تعداد زیادی از زنان حامله اضافه وزن داشته یا چاق هستند. عادات غذایی هم بر چاقی و هم بر شروع دیابت حاملگی تأثیر دارد.
محققان دانشگاه تورکو فنلاند ارتباط بین دریافت رژیم غذایی و شروع دیابت حاملگی را در ۳۵۱ زن دارای اضافه وزن یا چاق بررسی کردند.
«لوتا پاجونن»، سرپرست تیم تحقیق، می گوید: «نتایج تحقیقات ما نشان میدهد که پیروی از یک رژیم غذایی سالم در اوایل حاملگی خطر ابتلاء به دیابت حاملگی را می کاهد.»
این مطالعه همین طور نشان داد که شاخص التهابی بالاتر در رژیم غذایی، با افزایش ریسک ابتلاء به دیابت حاملگی مرتبط می باشد. علاوه بر این، مصرف بیشتر چربی و خصوصاً چربی های اشباع شده با دیابت حاملگی مرتبط بود. این مورد جالب است برای اینکه مصرف چربی های اشباع شده موجب افزایش التهاب بدن می شود.
روش های مختلفی در این مطالعه جهت بررسی رژیم غذایی در اوایل حاملگی استفاده شد. این تجزیه و تحلیل ها نشان داد که یک رژیم غذایی که سلامت را ارتقا می دهد با خطر کمتر ابتلاء به دیابت حاملگی مرتبط می باشد.
مصرف سبزیجات، میوه ها، انواع توت ها و محصولات سبوس دار و همین طور چربی های غیراشباع از اهمیت ویژه ای برخوردارست. این مواد مغذی التهاب را در بدن کم می کنند و در نتیجه خطر ابتلاء به دیابت حاملگی را نیز کاهش پیدا می کند.

1400/10/22
12:26:24
5.0 / 5
94
تگهای خبر: چاقی , رژیم غذایی , سلامت , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif