کادایف
مركز كنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده اعلام كرد

آدنوویروس فرضیه اصلی هپاتیت شدید در کودکان

آدنوویروس فرضیه اصلی هپاتیت شدید در کودکان

به گزارش کادایف مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریهای ایالات متحده اعلام نمود: آدنوویروس فرضیه اصلی در بروز هپاتیت شدید در کودکان این کشور است.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، مقامات بهداشت و درمان ایالات متحده روز گذشته (جمعه) اعلام کردند: عفونت با آدنوویروس، ویروس شایع دوران کودکی، فرضیه اصلی در بروز موارد اخیر مبتلاشدن به هپاتیت حاد با منشا ناشناخته در کودکان است که منجر به فوت دستکم شش بیمار در این کشور شده است.
مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری های ایالات متحده اعلام نمود به بررسی این مورد ادامه می دهد که آیا ۱۸۰ مورد شناسایی شده در ۳۶ ایالت و منطقه این کشور از اکتبر گذشته نشان دهنده افزایش موارد مبتلاشدن به هپاتیت کودکان است یا این که الگوی فعلی به علت بهبود روند تشخیص بیماری مشخص شده است.
این مرکز در ماه آوریل به پزشکان هشدار داد تا نسبت به علایم هپاتیت در کودکان که می تواند به کبد لطمه برساند و منجر به نارسایی کبد شود، دقت داشته باشند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، مقامات مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری های ایالات متحده اظهار داشتند: در حدود نیمی از کودکانی که طی ماه های اخیر بیماری هپاتیت حاد در آنها تشخیص داده شده، نوعی آدنوویروس نیز مشاهده شده است. هرچند این مرکز همچنان درحال بررسی علت دقیق این بیماری است.
منبع:

1401/02/31
13:20:29
5.0 / 5
208
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif