کادایف

خدمات رایگان ترک دخانیات در سامانه ۴۰۳۰

خدمات رایگان ترک دخانیات در سامانه ۴۰۳۰

رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت از ارائه خدمات رایگان 5هزار مرکز مشاوره و ترک دخانیات در سطح کشور آگاهی داد و اظهار داشت: البته در مورد افرادی که وابستگی بالایی دارند و به پزشک ارجاع داده می شوند، دارو رایگان نیست؛ برای اینکه وزارت بهداشت منبع مالی مناسبی برای این امر ندارد.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، مهندس بهزاد ولی زاده_رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت در نشست خبری به مناسبت هفته ملی مبارزه با دخانیات، اظهار داشت: در گذشته ۱۵۳ کلینیک ترک دخانیات در سطح کشور داشتیم و از سال ۹۶ از وقتی برنامه ترک دخانیات در مراکز سلامت ادغام شد، حدود ۵ هزار مرکز خدمات مشاوره و ترک دخانیات را ارائه می دهند که این مراکز در روستاها هم فعال می باشند.
او اشاره کرد: میزان وابستگی افراد به دخانیات توسط کارشناس سلامت روان بررسی می شود تا خدمات درمانی به آنها ارائه شود.
ولی زاده با تاکید بر این که این خدمات رایگان است، بیان کرد: در مورد افرادی که وابستگی بالایی دارند و به پزشک ارجاع داده می شوند، دارو رایگان نیست؛ برای اینکه وزارت بهداشت منبع مالی مناسبی برای این امر ندارد.
وی اشاره کرد: از طرفی سامانه ۴۰۳۰ نیز خدمات ترک دخانیات را ارائه می دهد. البته تنها به بخش دولتی اکتفا نکرده و وزارت بهداشت خدمات ترک در بخش خصوصی را هم تسهیل کرده است تا پزشکان با گذراندن دوره ترک دخانیات بتوانند خدمات را در مطب خود عرضه کنند.1401/03/08
14:47:26
5.0 / 5
273
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif