کادایف
مطالعات نشان می دهد؛

مصرف بیشتر فیبر برای سلامت بدن مفیدست

مصرف بیشتر فیبر برای سلامت بدن مفیدست

کادایف: تحقیقات جدید نشان میدهد که اگر رژیم غذایی شما دارای فیبر کم است، می توانید با افزودن فیبر بیشتر به روده خود، صرف نظر از منبع فیبر، کمک کنید.به گزارش کادایف به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، خیلی از مردم فیبر را به عنوان ماده مغذی می شناسند. اما این ماده نقش کلیدی در ترکیب میکروبیوم روده هم دارد.
وقتی باکتری های روده فیبر را تجزیه می کنند، اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه خاصی تولید می کنند که منبع اصلی تغذیه سلول های روده بزرگ است. تحقیقات همین طور نشان میدهد که اسیدهای چرب در تنظیم عملکردهای حیاتی مانند متابولیسم و دفاع ایمنی نقش دارند.
اما مشخص نشده است که آیا هر نوع مکمل فیبر برای باکتری های روده افراد خوب است یا خیر.
در مطالعه جدید، پژوهشگران سه مکمل پودر فیبر رایج را آزمایش کردند: اینولین (عصاره ریشه کاسنی)، دکسترین گندم، و گالاکتولیگوساکاریدها.
آنها ۲۸ بزرگسال سالم را انتخاب کردند و به هر یک، از مکمل ها جهت استفاده یک هفته، با یک هفته استراحت بین هر محصول، دادند.
به طور کلی، این مطالعه نشان داد که هیچ مکملی در تغییر میکروبیوم روده مصرف کنندگان بهتر از سایرین عمل نمی نماید. هر مکمل تولید بوتیرات را که یک اسید چرب مهم در کمک به کنترل التهاب است، می افزاید.
«جفری لتورنو»، عضو تیم تحقیق از دانشگاه دوک کارواینای شمالی، اظهار داشت: «اگر یک شرکت کننده در مطالعه بعد از استفاده از یک مکمل فیبر، بوتیرات بیشتری تولید نماید، به دو مکمل دیگر نیز پاسخ مثبت می دهد.»
اما این مطالعه نشان داد که مکمل ها تولید بوتیرات را فقط در شرکت کنندگانی که بطور معمول غذاهای غنی از فیبر مصرف می کردند، افزایش داد.
متخصصان بطور کلی سفارش می کنند که زنان باید ۲۵ گرم فیبر در روز و مردان باید ۳۸ گرم فیبر در روز مصرف کنند.
تحقیق جدید بر اهمیت دریافت فیبر بیشتر، فارغ از منبع آن، تاکید می کند.منبع:

1401/05/19
22:21:46
5.0 / 5
520
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif