کادایف

سفارش ای به مصرف کنندگان داروی وارفارین

سفارش ای به مصرف کنندگان داروی وارفارین

کادایف: متخصصان در یک مطالعه این مساله را مورد بررسی قرار دادند که چگونه قطع آسپرین می تواند برای تعدادی از مصرف کنندگان داروی وارفارین مفید باشد.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، نتایج بررسی ها نشان می دهد: در بعضی از افراد قطع مصرف آسپرین در حین مصرف داروی وارفارین امکان دارد با کاهش احتمال خطر خونریزی همراه باشد. داده های بدست آمده یادآوری مهمی است تا افراد در مورد مصرف دارو با پزشک خود مشورت کنند.
وارفارین یک داروی ضد انعقاد است که معمولاً بعنوان رقیق کننده خون شناخته می شود. این دارو به پیشگیری از لخته شدن خون و کاهش خطر حمله قلبی یا سکته مغزی در افرادی که در معرض خطر بالای لختگی خون هستند، کمک می نماید.
آسپرین داروی ضد التهابی غیر استروئیدی است که کاربردهای گوناگونی همچون تسکین درد و کاهش التهاب دارد. برخی افراد جهت کمک به کاهش خطر حمله قلبی یا سکته از آسپرین استفاده می نمایند.
در برخی موارد، افراد از هر دو داروی وارفارین و آسپرین مصرف می کنند. هرچند، از نظر پزشکی مصرف این دو دارو در تمامی مواقع سفارش نمی گردد. از آنجاییکه هر دو دارو با خطر خونریزی همراه هستند، ضروریست افراد داروهای خود همچون داروهای بدون نسخه مانند آسپرین را با پزشک خود در بین بگذارند.
پزشکان تاکید دارند در مورد دارویی همچون آسپرین که بدون نسخه در دسترس می باشد، بیمار باید با پزشک خود در مورد فواید و مضرات بالقوه آن مشورت کند و مشخص شود که آیا باید آسپرین مصرف شود یا خیر. این امر بخصوص در صورت مصرف دیگر داروهای رقیق کننده خون صادق است.
متخصصان آمریکایی در بررسی خود به تأثیر کاهش مصرف آسپرین در بین افرادی که داروی وارفارین دریافت می کردند، پرداختند. این بررسی به صورت خاص شامل شرکت کنندگانی بود که وارفارین مصرف می کردند و شاخص روشنی برای مصرف آسپرین نداشتند. به صورت مثال، آنان به دنبال بررسی مصرف آسپرین در افرادی بودند که سابقه قبلی بیماری قلبی یا حمله قلبی نداشتند.
در این مطالعه بیشتر از 6000 شرکت کننده بزرگسال حضور داشتند که از داروی وارفارین برای بیماری فیبریلاسیون دهلیزی یا لختگی خون مصرف می کردند. طی همکاری انجام گرفته با متخصصان، شرکت کنندگان از نظر احتیاج به مصرف آسپرین و وارفارین ارزیابی شدند.
مصرف آسپرین زمانی که از نظر پزشکی غیر ضروری تشخیص داده شد، قطع شد. متخصصان دریافتند که قطع مصرف آسپرین با کاهش خطر خونریزی در بین شرکت کنندگان مرتبط می باشد. آنها همینطور به این مورد پی بردند که قطع مصرف آسپرین با افزایش لخته شدن خون ارتباطی ندارد.
به گزارش مدیکال نیوز تودی، متخصصان آمریکایی اظهار داشتند: در بررسی انجام شده مشخص شد در بین بیمارانی که یک داروی ضد انعقاد مانند وارفارین دریافت می کنند و همینطور از آسپرین بدون وجود علایم واضحی از بیماری مصرف می کنند، قطع مصرف آسپرین می تواند خطر خونریزی را کم کند.
منبع:

1401/07/04
11:10:15
5.0 / 5
79
تگهای خبر: بیماری , پزشك , تخصص , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif