کادایف
معاون بهداشت وزارت بهداشت اعلام كرد

موج آنفلوآنزا درحال فروکش

موج آنفلوآنزا درحال فروکش

به گزارش کادایف، معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه موارد آنفلوآنزا در کشور ظرف دو هفته گذشته کاهش خوبی در سطح بیمارستان ها داشته است، اظهار داشت: در زمینه کرونا هم باتوجه به افزایش موارد در کشورهای اروپایی و آسیایی، احتمال افزایش موارد در کشور ما هم وجود دارد.دکتر حسین فرشیدی در گفتگو با ایسنا، در رابطه با آخرین وضعیت کرونا و آنفلوآنزا در کشور، اظهار داشت: در هفته گذشته طبق آمار کرونا تنها یک فوتی ناشی از کووید ۱۹ در کشور داشتیم و حدودا در اغلب استان ها هم رنگ آبی نقشه کرونایی را شاهدیم. بر این اساس موارد زیر حدی است که تنشی برایمان ایجاد نماید.

وی اضافه کرد: باآنکه مسئله مهم اینست که وقتی آمار را به این صورت عرضه می نماییم، برای همه اینطور تداعی می شود که کرونا دیگر تمام شده است. این در شرایطی است که باید به اطراف مان هم نگاه نماییم. وضعیت مبتلا شدن و مرگ ومیر در بعضی کشورهایی که آمارهای بسیار سنگینی ظرف هفت یا هشت ماه گذشته داشتند، بهبود یافت، اما باردیگر هم اکنون آمارهایشان بالا رفته است؛ این مورد هم در سطح آسیا و هم در سطح اروپا و... دیده می شود. در کشورهایی مانند ژاپن، چین و... آمارهای بسیار بالایی گزارش شده است. در یک هفته گذشته ژاپن بالای ۶۰۰ هزار مورد مثبت کرونا داشت. در عین حال میزان مرگ ومیر در کشورهایی مانند انگلستان، اسپانیا، آمریکا و... هم بالا رفته و بالای ۱۵۰ نفر در هفته است.

فرشیدی تصریح کرد: ازاین رو باآنکه هم اکنون خدا را شکر وضعیت کرونا در کشور خوب است و در یکی دو هفته گذشته، شاید بهترین شرایط را در مدت سه ساله انتشار کرونا داشتیم و امیدواریم که به همین صورت ادامه یابد، اما نکته مهم اینست که بدانیم کرونا تمام نشده و اگر مقداری بی دقتی نماییم، امکان دارد سراغ ما هم بیاید.

فرشیدی در رابطه با احتمال افزایش موارد کرونا در زمستان هم تصریح کرد: باتوجه به افزایش موارد کرونا در کشورهای اروپایی و آسیایی، احتمال افزایش موارد در کشور ما هم وجود دارد.

وی در رابطه با وضعیت آنفلوآنزا در کشور هم اظهار داشت: هم اکنون موج آنفلوآنزا درحال فروکش کردن است و وضعیت بیمارستان های ما این مورد را نشان داده است. به صورتی که آمارهای بیمارستانی ما کاهش شیوع را نشان داده است. دو هفته قبل آمار آنفلوآنزا افزایش بسیار شدیدی را داشت، اما ظرف دو هفته کاهش خوبی حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد در سطح بیمارستان ها می بینیم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، اظهار داشت: باید توجه کرد که علایم خیلی از بیماری های ویروسی، شبیه هم است و عمده آنها پارسال تحت عنوان کووید شناخته می شدند، حالا که کووید کاهش یافته، سایر بیماری های ویروسی هم خودشان را نشان می دهند و در عین حال آزمایشات هم به تشخیص این بیماری ها از یکدیگر کمک می نماید.
1401/09/13
14:52:37
5.0 / 5
242
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , كرونا , گز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif