کادایف
گزارش جدید محققان؛

رژیم غذایی فستینگ برای کاهش وزن افراد دیابتی مناسب می باشد

رژیم غذایی فستینگ برای کاهش وزن افراد دیابتی مناسب می باشد

به گزارش کادایف، یک مطالعه جدید نشان داده است که رژیم غذایی با محدودیت زمانی معروف به ˮفستینگˮ امکان دارد راه بهتری برای کاهش وزن افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ نسبت به شمارش کالری باشد.به گزارش کادایف به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، محققان دریافتند افرادی که فقط بین ظهر تا ۸ شب غذا خوردند، هر روز وزن بیشتری نسبت به کسانی که کالری خویش را ۲۵ درصد کاهش دادند، از دست دادند. با این وجود، هر دو گروه بر مبنای آزمایش هموگلوبین A۱C، کاهش مشابهی در سطح قند خون طولانی مدت داشتند. این آزمایش میزان قند خون را در سه ماه گذشته نشان داده است.
محقق ارشد «کریستا وارادی»، استاد تغذیه در دانشگاه ایلینوی شیکاگو، اظهار داشت: «یافتن راه های بیشتر برای کنترل وزن و سطح قند خون برای بیماران مبتلا به دیابت خیلی مهم است.»
در حالی که این مطالعه نشان داده است غذا خوردن در مدت زمان محدود برای مبتلایان به دیابت نوع ۲ بی خطر است، اما وارادی اظهار داشت که افراد مبتلا به دیابت باید پیش از شروع این نوع رژیم با پزشک خود مشورت کنند.
وی همینطور اظهار داشت: «برخی از داروهای دیابت نوع ۲، قند خون را کم می کنند و باید همراه با غذا مصرف شوند. اما تاثیر مثبت کاهش وزن بر کاهش قند خون باید افراد را قادر سازد تا داروهای دیابت خویش را کاهش دهند.»
وی تصریح کرد: «افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ معمولا باید داروهای خویش را در طول عمرشان بالا برند، اغلب سه داروی خوراکی را در یک زمان مصرف می کنند، چونکه اغلب داروها تنها مقدار کمی HbA۱C را کم می کنند. توانایی بهبود گلوکز از راه شیوه زندگی درست برای کاهش بار دارویی خیلی مهم است.»
برای این مطالعه، محققان ۷۵ نفر را به سه گروه تقسیم کردند: یک گروه از رژیم غذایی فستینگ پیروی کردند، به گروه دیگر گفته شد مصرف کالری را یک چهارم کاهش دهند و بقیه هیچ یک از برنامه های غذایی را دنبال نکردند. میانگین BMI (شاخص توده بدنی) ۳۹ بود که چاق به حساب می آید.
پس از شش ماه، محققان دریافتند کسانی که رژیم غذایی محدود شده فستینگ داشتند، حدود ۴ درصد از وزن بدن شأن را از دست دادند، در حالیکه کسانی که کالری را محدود کردند، حدود ۲ درصد از وزن بدن شأن را از دست دادند. هر دو گروه قند خون شأن حدود ۱ درصد کاهش پیدا کرد.
محققان بر انجام تحقیقات بزرگ تری در این حوزه تاکید دارند.


منبع:

1402/08/20
16:54:22
5.0 / 5
120
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳