کادایف
نتایج یك مطالعه جدید حاكیست؛

برای كاهش وزن بایستید!

برای كاهش وزن بایستید!

كادایف: محققان دریافتند كه جایگزین كردن نشستن با ایستادن، تا 6 ساعت در روز می تواند به كاهش وزن كمك نماید.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا و به نقل از تك تایمز، گروهی از محققان دریافتند كه به سادگی، جایگزین كردن 6 ساعت نشستن در روز با ایستادن می تواند به افراد كمك نماید تا وزن كم كنند و از افزایش وزن جلوگیری نمایند.

آیا افراد واقعا می توانند با استفاده از این تكنیك وزن كم كنند؟

تصمیم به كاهش وزن اغلب در ابتدای هر سال به نقطه اوج خود می رسد و امسال هم از این قاعده مستثنی نیست. متاسفانه برخی از مردم اراده كافی برای عملی كردن این تصمیم را ندارند، ازاین رو دوباره در لیست سال آینده قرار می گیرد.

در حال حاضر، محققان طی یك مطالعه جدید، پیشنهاد ساده ای را عرضه دادند كه می تواند افراد را در رسیدن به آرزوی كاهش وزن كمك نماید و آن ایستادن است.

محققان 46 مطالعه را كه مجموعا 1184 نفر را مورد بررسی قرار داده بود، بررسی كردند تا ببینند آیا ایستادن كالری بیشتری از نشستن می سوزاند یا خیر.
جالب توجه است كه محققان دریافتند ایستادن در مقایسه با نشستن 0.15 كیلوكالری در دقیقه می سوزاند.

در حالی كه 0.15 كیلوكالری چندان قابل توجه به نظر نمی رسد، برای مثال یك فرد 65 كیلوگرمی باید 6 ساعت نشستن در طول روز را با 6 ساعت ایستادن عوض كند. در این صورت، این فرد 54 كیلوكالری در روز خواهد سوزاند.

اگر فرد یاد شده این روند را حفظ كند و مصرف غذای وی هم افزایش نیابد، انرژی مصرف شده، برابر با حدود 2.5 كیلوگرم چربی بدن در یك سال و تا 10 كیلوگرم كاهش وزن در مدت چهار سال خواهد بود.

اعداد چشمگیر هستند، اما با عنایت به گفته های محققان این اعداد كمترین میزان هستند، چون زمانی كه مردم در حال ایستادن هستند، اغلب به ایستادن كفایت نمی كنند و فعالیت هایی مانند پیاده روی یا حتی تاب خوردن درجا هم دارند و اینها خود باعث می گردد كه بدن كالری بیشتری بسوزاند.

محققان بر این باورند كه یافته های آنها می تواند یك راه حل بالقوه برای شیوه زندگی بی تحرك و اثرات بالقوه مضر آن باشد.

این راه حل به خصوص با مشكلات ناشی از نشستن طولانی مدت نظیر دیابت، بیماری های قلبی و عروقی و بیماری همه گیر چاقی مرتبط می باشد.

در واقع، زمان نشستن هم اكنون در سراسر كشورهای اروپایی و در ایالات متحده آمریكا بین 3 تا 7 ساعت است.

پروفسور "فرانسیسكو لوپز خیمنز" از كلینیك مایو در روچستر كه محقق این مطالعه است، اظهار داشت: این مهم است كه از ساعت ها نشستن در یك مكان بپرهیزیم. ایستادن، مفید و موثرترین راه حل فوری است. چه كسی می داند، ممكن است این راه حل، بعضی از افراد را وادار به انجام كاری كند تا بی وقفه در یك جا ننشینند، چون كه فعالیت های جسمی خفیف تا حدودی مفید خواهد بود و كمترین كاری است كه می توان انجام داد.

با این حال، محققان معتقدند كه برای سنجش دقیق اثربخشی و كاربردی بودن این روش و همینطور اثرات بلندمدت ایستادن برای مدت زمان طولانی، داده های بیشتری نیاز است.

این مطالعه در مجله European Journal of Preventive Cardiology انتشار یافته است.
1396/11/15
15:02:08
5.0 / 5
3209
تگهای خبر: بیماری , كاهش وزن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif