کادایف

سرپرست بهداشت عسلویه: 33كودك مبتلا به سو تغذیه در این شهرستان شناسایی شد

سرپرست بهداشت عسلویه: 33كودك مبتلا به سو تغذیه در این شهرستان شناسایی شد

كادایف: بوشهر - سرپرست شبكه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه اظهار داشت: 33 كودك مبتلا به سو تغذیه در این شهرستان شناسایی شده كه شش نفر از آنان بهبود یافته است و همچنان در حال شناسایی دیگر كودكان مبتلا به سو تغذیه هستیم.


به گزارش كادایف به نقل از ایرنا، جاسم زارعی روز پنجشنبه در نشست هم اندیشی حوزه سلامت بخش چاه مبارك شهرستان عسلویه اضافه كرد: سبد غذایی جهت كودكان 2 الی 5 سال گوشت قرمز، مرغ، عدس، شیر، تخم مرغ، میوه، سبزی و جهت كودكان زیر یك سال باتوجه به سن كودك شیر خشك، عدس، گوشت، مرغ، برنج و غذای كمكی تعلق می گیرد.
وی یادآورشد: بهبود وضع تغذیه كودكان در این شهرستان در گرو همكاری همه بخش ها و مشاركت افراد نیكوكار است.
سرپرست شبكه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه اظهار داشت: باتوجه به محوریت انسان سالم در توسعه پایدار و اهمیت تغذیه صحیح در رشد جسمی و عقلی كودكان، عدم توجه به این مقوله سبب صدمه جدی و معلولیت كودك امروز(نسل آینده وطن) می گردد.
وی یادآورشد: به منظور فرهنگ سازی و نهادینه كردن مشاركت آحاد جامعه بویژه افراد خیر سلامت و مسئولان محلی در امر كمك به كودكان دچار سوء تغذیه شدید(ناشی از ضعف بنیه مالی خانواده ها) در شهرستان، بعضی از مسئولان و كاركنان حوزه سلامت ستاد شبكه بهداشت شهرستان به طور داوطلبانه مبالغی از حقوق پرسنلی اندك خود به این مهم اختصاص دادند.
سرپرست شبكه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه اظهارداشت: برپایه برآورد ریالی انجام شده خریداری سبد غذائی به ازای یك ماه هر كودك(با توجه به نیاز غذایی و سن)دو میلیون و 100هزار ریال است.
وی یادآورشد: شهرداران شوراها، دهیاران، شركت ها و افراد خیر می توانند به مسئول واحد تغذیه این شبكه بهداشت یا سرپرستان مراكز خدمات جامع سلامت رجوع و از افراد نیازمند شهر و روستای خود آگاه شده و زیر نظر كارشناس تغذیه شهرستان، برپایه برنامه غذایی مورد نیاز كودك، مساعدت لازم انجام دهند.
شهرستان عسلویه محل استقرار فازهای پارس جنوبی در فاصله 285 كیلومتری تا مركز استان بوشهر قراردارد.
7207/6045 **خبرنگار: عباس بحرانی** انتشاردهنده: اكبر اقبال مجرد


1396/11/26
16:21:26
5.0 / 5
2440
تگهای خبر: بهداشت , سلامت , شیر , عسل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif