کادایف

كشف پروتئین كلیدی در درمان آرتروز

كشف پروتئین كلیدی در درمان آرتروز

كادایف: پزشكان آمریكایی در یك مطالعه جدید به راهكار درمانی و پیشگیرانه برای مقابله با بیماری آرتروز خبر دادند.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، متخصصان علوم پزشكیِ آمریكا در این بررسی دریافتند پروتئین های موسوم به Fox O در حفظ سلامت مفاصل نقش كلیدی دارد. با افزایش سطح این پروتئین ها احتمال درمان آرتروز وجود دارد و حتی می توان از پیشرفت آن جلوگیری كرد.
آرتروز یا اوستئوآرتریت بیماری مفصلی پیش رونده است و شایع ترین نوع التهاب مفاصل بشمار می رود. این بیماری با تحلیل رفتن و فرسوده شدن غضروف ها شناخته می شود. آرتروز بیشتر بر مفاصل زانو، لگن و دست تاثیر می گذارد.
پیش از این در یك مطالعه دیگر این تیم تخصصی مشاهده كرده بودند سطح پروتئین Fox O در غضروف مفصل كاسته می شود. در بررسی جدید محققان به دنبال آن بودند تا در مورد چگونگی تاثیر این پروتئین بر سلامت مفاصل اطلاعات بدست آورند.
آنها با مطالعه روی موش هایی كه با كمبود پروتئین های Fox O در غضروف مفاصل روبرو بودند به این یافته ها دست پیدا كردند. متخصصان در مقایسه با موش های تحت كنترل دریافتند موش های فاقد این پروتئین در سنین پایین دچار فرسودگی مفاصل می شوند.
به گزارش مدیكال نیوز تودی، علاوه بر این، موش های فاقد پروتئین Fox O بیشتر احتمال دارد در حین تست تردمیل دچار صدمه دیدگی غضروفی شوند.1396/12/02
13:29:58
5.0 / 5
1756
تگهای خبر: بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif