کادایف

پنج تن مواد غذایی فاسد در بوشهر نابود شد

پنج تن مواد غذایی فاسد در بوشهر نابود شد

كادایف: بوشهر- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی استان بوشهر اظهار داشت: در اجرای طرح سلامت نوروزی پنج تن مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته در این استان كشف، جمع آوری و نابود شد.


به گزارش كادایف به نقل از ایرنا، عبدالمحمد خواجه ئیان روز یكشنبه در جمع خبرنگاران اضافه كرد: در طول اجرای برنامه سلامت نوروزی از 15 اسفند ماه سال قبل تا 15 فروردین ماه جاری، 15هزار و 985 بازرسی از مراكز عرضه مواد غذایی و اماكن عمومی در استان بوشهر اجرا شد.
وی اظهاركرد: در طول اجرای برنامه سلامت نوروزی در استان بوشهر یكهزار و 174 نمونه برداری مواد غذایی، 6 هزار و 22 سنجش با دستگاه های پرتابل، 75 مورد بازدید از اماكن بین راهی و 10 هزار و 344 مورد كلرسنجی در سطح استان به وسیله بازرسان طرح سلامت نوروزی انجام شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی استان بوشهر اظهار داشت: این اقدام برای نظارت بر مراكز عرضه مواد غذایی و اماكن عمومی به وسیله بازرسان بهداشت محیط به صورت مستمر انجام و با عنایت به حساسیت مبحث در روزهای نوروز تشدید می گردد.
وی اضافه كرد: همشهریان می توانند در صورت مشاهده اقلام تاریخ مصرف گذشته و مشكوك در مراكز عرضه مواد غذایی موارد را با استفاده از شماره 190 سامانه مدیریت ارتباطات مردمی وزارت بهداشت برای پیگیری بازرسان بهداشت محیط اعلام كنند.
خواجه ئیان اضافه كرد: برنامه بسیج سلامت نوروزی از 15 اسفند ماه سال گشذته تا 15 فروردین ماه جاری با حضور 162نفر از بازرسان بهداشت محیط و حرفه ای با هدف ارتقای امنیت و سلامت غذایی جامعه در استان بوشهر اجرا شد.
6047/6043**


1397/01/19
14:34:33
5.0 / 5
1718
تگهای خبر: بهداشت , سلامت , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif