کادایف
معاون وزیر بهداشت مطرح كرد

تدوین سند برنامه سلامت تهران، كوشش برای جبران عقب ماندگی های درمانی پایتخت

تدوین سند برنامه سلامت تهران، كوشش برای جبران عقب ماندگی های درمانی پایتخت

كادایف: معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به برخی اظهارات در خصوص شكست طرح تحول سلامت تصریح كرد: این طرح متعلق به مردم است، با نیت خدایی انجام می گردد و به هیچ عنوان شكست نمی خورد. تلاش ما بر این است كه با مدیریت هزینه با قدرت بیشتری این طرح را ادامه دهیم.به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، دكتر جان بابابی در مراسم افتتاح بخش های اورژانس، ارتوپدی و واحد مراقبت های روزانه (Day care) مركز پزشكی شهدای تجریش، با اشاره به جایگاه بالای این بیمارستان به علت وجود انسان های بزرگ و مفاخر در آن، عنوان كرد: بیمارستان شهدای تجریش در سطح ملی به كشور خدمت می كند.

وی با اشاره به طرح تحول سلامت اظهار داشت: این طرح با عنوان دسترسی عادلانه مردم به بهداشت و خدمات ارزان بوجود آمده است و شعار سازمان جهانی بهداشت در خصوص سلامت برای همه هم در این راستا است؛ در حالیكه طرح تحول سلامت این شعار را از سه سال قبل عملی كرده و از افتخارات نظام است.

وی با اشاره به وقوع اتفاقات مثبت در اجرای این طرح اظهار داشت: هدف گیری این طرح بسیار درست بوده و می توان گفت درباره هیچ بسته ای از طرح تحول، اتفاقی تصمیم گیری نشده است.

وی اضافه كرد: بعنوان نمونه در بعضی از شهرهای محروم مانند سراوان مراكزی همچون مركز LDR و طرح غربالگری سرطان اجرا شده و به دنبال این تغییرات بیش از ۹۰ درصد كار درمان مردم در همان شهرها انجام می گردد. با این حال در استان تهران به لحاظ جمعیت ۱۳ میلیونی، این طرح با عقب ماندگی هایی همراه است؛ چون كه بیش از ۴۰ درصد مراجعات دانشگاه های بزرگ تهران، از جمعیت شهرستان ها است.

معاون وزارت بهداشت با اشاره به اینكه هر تغییر و پیشرفتی كه در حوزه سلامت تهران رخ می دهد، دیگر بحث استانی نیست، بلكه ملی است، اظهار داشت: بیش از ۲۰۰۰ تخت بیمارستانی در حال احداث در تهران داریم. در همین راستا سند برنامه سلامت تهران هم آماده شده و برای بررسی بیشتر به وزیر بهداشت عرضه شده است، امیدواریم با اینگونه طرح ها عقب ماندگی های تهران در این راستا برطرف شود. در بعضی از نقاط تهران نسبت تخت به جمعیت كمتر از استان های محروم است و در بعضی نقاط كمتر و زیر یك درصد است.

جان بابایی با اشاره به حضور دكتر آقاجانی در دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی عنوان كرد: دكتر آقاجانی دارای كوله باری از تجربه بوده و این یك فرصت است و ان شاالله می توان عقب ماندگی های این دانشگاه و سایر دانشگاه های تهران را برطرف كرد. ما هم در وزارت بهداشت كمك می نماییم تا این سه دانشگاه تهران با شرایط بهتری خدمات خویش را عرضه كنند.
1397/02/04
16:07:56
5.0 / 5
1561
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
کادایف kadaif

کادایف kadaif