کادایف
رییس سازمان تامین اجتماعی:

خدمات كوتاه مدت تامین اجتماعی غیرحضوری است

خدمات كوتاه مدت تامین اجتماعی غیرحضوری است

كادایف: تهران - مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: تمامی خدمات كوتاه مدت این سازمان امسال به صورت غیرحضوری انجام می گردد كه این باعث كاهش دو میلیون رجوع مستقیم است.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سید تقی نوربخش روز دوشنبه در دومین همایش بزرگ نظام اداری كشور اضافه كرد: سازمان تامین اجتماعی یك سازمان بیمه گر اجتماعی است كه 42 میلیون نفر از جمعیت كشور را تحت پوشش قرار می دهد.
وی ادامه داد: پنج میلیون و 200 هزار نفر مستمری بگیر، تمام ابعاد زندگیشان توسط این سازمان تمیشیت می گردد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان این كه این سازمان در سه عرصه خدمات بیمه، درمان و اقتصادی فعال است، اظهار داشت: این سازمان نقش اساسی در تولید فضای كسب و كار، رضایتمندی و یا عدم رضایتمندی جامعه و امنیت كشور را بر عهده دارد.
نوربخش به تاریخچه 60 ساله سازمان تامین اجتماعی اشاره و تصریح كرد: مكانیزم بیمه ای این سازمان، مكانیزم بین نسلی است و این سازمان بیشترین حجم داده ها به صورت تاریخی نسبت به سایر دستگاه ها را در كشور داشته است.
وی ادامه داد: تا آخر سال 96 بیش از 50 میلیارد داده در این سازمان ثبت شده است. این داده ها باید در حفظ شود، نخستین داده در سال 52 در این سازمان تشكیل شد و سپس برای تشكیل داده ها فراز و فرودهایی را شاهد بودیم.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اضافه كرد: در سال های 76 و 77 اقدامات موثری در بحث سخت افزاری صورت گرفت و در زمینه نرم افزاری هم در همین سال ها شاهد لاغر سازی پرونده ها بودیم.
نوربخش ادامه داد: در دولت های نهم و دهم، هشت مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تغییر یافت و تمام فعالیت ها در این سال ها فریز شد.
وی اظهار داشت: با آغاز كار دولت روحانی برنامه های این سازمان مبتنی بر نهضت فناوری نوین جلو رفت و در زمینه زیرساختی هم شبكه وسیعی بوجود آمد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بودجه این سازمان را در سال 97، 100 هزار میلیارد تومان عنوان نمود و و تصریح كرد: سازمان تامین اجتماعی یك سازمان درآمد – هزینه ای است.
نوربخش تصریح كرد: در زمینه سرویس های غیرحضوری، خدمات ما خیلی خوب و موثر بوده است، در سال 97 تمامی خدمات كوتاه مدت به صورت غیرحضوری خواهد بود كه این سبب می گردد رجوع بیش از دو میلیون نفر كاهش یابد.
وی بیان كرد: از یك سال قبل دیگر نیازی به دفترچه و نسخه در خیلی از مراكز درمانی نیست و نسخه جای خویش را به نسخه الكترونیكی داده است به صورتی كه در سال 96، 65 میلیون نسخه الكترونیكی صادر شد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: هم اكنون در چهار استان صدور نسخه الكترونیكی در حال اجرا شدن است به صورتی كه در استان یزد حدودا همه پزشكان بدون نسخه نویسی خدمات عرضه می كنند.
وی تصریح كرد سازمان تامین اجتماعی این آمادگی را دارد در سه ماه نسخه الكترونیكی را در كل كشور پیاده سازی كند و حتی سازمان های بیمه گر دیگر را هم تحت پوشش قرار دهد.
نوربخش ادامه داد: امیدواریم در سال 97 بتوانیم كاملا دفترچه را حذف نماییم كه این اقدامی در كنترل هزینه و سهولت در رجوع خواهد بود.
به گزارش كادایف به نقل از ایرنا، دومین همایش بزرگ نظام اداری كشور بامداد امروز با حضور معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری و استانداران سراسر كشور در سالن اجلاس سران كشورهای اسلامی شروع به كار كرد. این همایش عصر امروز به كار خود آخر می دهد.
سیام**9314**9121**1336


1397/02/17
13:05:00
5.0 / 5
2139
تگهای خبر: خدمات , درمان , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif