کادایف

شهرك های سلامت در ماسوله، سیاهكل و آسیابر تاسیس می گردد

شهرك های سلامت در ماسوله، سیاهكل و آسیابر تاسیس می گردد

كادایف: لاهیجان - بنیانگذار و رئیس انجمن دیابت كشور اظهار داشت: شهرهای ماسوله، سیاهكل و آسیابر گیلان، از شهرهای معین برای تاسیس شهرك های سلامت در این استان هستند.


شكور امیدی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به افتتاح اولین رستوران سلامت گیلان تصریح كرد: شهرك های سلامت در نقاط توریست پذیر كشور، یكی از خدمات عرضه شده توسط انجمن دیابت است و اولین شهرك سلامت كشور در شهرستان بومهن تهران راه اندازی شد.
وی دامه داد: برای رستوران های سلامت استانداردهای بین المللی تعریف شده كه با رعایت آن استانداردها، می توانند جواز فعالیت در این شاخه از گردشگری را دریافت نمایند.
به گفته امیدی، مردم باید خطر بیماری دیابت را جدی بگیرند و تمام تلاش همگان خصوصا سازمان های مردم نهاد باید در جهت كمك به فرهنگ سازی برای اشاعه پیشگیری پیش از درمان باشد.
وی با اشاره به اینكه بیش از هشت میلیون نفر از جمعیت كشور مبتلا به بیماری دیابت هستند، اظهار داشت: سه میلیون و 600 هزار نفر از این تعداد در انجمن دیابت، كارت هوشمند دارند.
وی تصریح كرد: مبتلا شدن به بیماری دیابت 95 درصد بر اثر تغذیه نامناسب، عدم تحرك كافی افراد جامعه، چاقی و سبك غلط زندگی است و تنها پنج درصد مبتلا شدن به دیابت، موروثی است.
امیدی تصریح كرد: متاسفانه 70 درصد از افراد نسبت به مبتلا شدن به بیماری دیابت آگاهی ندارند كه سفارش می گردد با انجام 2 بار آزمایش قند خون بصورت ناشتا، قند خون خویش را همواره چك كنند.
وی به صدور بیمه های تكمیلی برای افراد دیابتی اشاره و افزود: یكی از اشكالات دیابتی ها این بود كه هیچ بیمه ای تقبل هزینه ها و تحت پوشش قرار دادن این افراد را برعهده نمی گرفت كه با رایزنی های انجام شده، قرارداد پوشش بیمه ای دیابتی ها با بیمه آتیه سازان حافظ منعقد شد.
نخستین رستوران سلامت گیلان بعنوان نخستین مركز گردشگری سلامت استان روز گذشته (چهارشنبه) در شهر لاهیجان راه اندازی شد.
7471/2007


1397/04/07
13:43:57
5.0 / 5
2460
تگهای خبر: بیماری , سلامت , قند خون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif