کادایف

بیمه سلامت استان مركزی 1070 میلیارد ریال بدهكار است

بیمه سلامت استان مركزی 1070 میلیارد ریال بدهكار است

كادایف: اراك - مدیركل بیمه سلامت استان مركزی اظهار داشت: بیمه سلامت این استان یك هزار و 70 میلیارد ریال به موسسات تخصصی و توانبخشی سرپایی طرف قرارداد بدهكار است.


محمدرضا جیریایی روز چهارشنبه در نشست با مسئولان روابط عمومی های استان مركزی اضافه كرد: سال گذشته یك هزار و 720 میلیارد ریال برای عرضه خدمات درمانی در سطوح 2 و سه (خدمات تخصصی و توانبخشی سرپایی) توسط اداره كل بیمه سلامت استان مركزی هزینه شده كه 650 میلیارد ریال آن به موسسات طرف قرارداد پرداخت شده است.
وی افزود: 2 سوم هزینه های پرداخت شده در این سطوح به صورت هزینه انباشته و بدهی از سال قبل برای اداره كل بیمه سلامت استان مركزی باقی مانده است.
وی تصریح كرد: 480 میلیارد ریال سال قبل برای عرضه خدمات درمانی به سطوح یك ( صندوق بیمه روستاییان و عشایر) استان مركزی هزینه شده كه تمامی این هزینه ها به موسسات طرف قرارداد پرداخت شده است.
مدیركل بیمه سلامت استان مركزی یاد آور شد: 558 هزار نفر از جمعیت استان مركزی در قالب پنج صندوق شامل 308 هزار نفر صندوق روستاییان و عشایر، 88 هزار نفر صندوق كاركنان دولت، 123 هزار نفر صندوق بیمه همگانی، پنج هزار و 586 نفر صندوق اتباع بیگانه و 32 هزار نفر صندوق سایر اقشار( جانبازان، طلاب، دانشجویان) از خدمات بیمه ای این اداره كل بهره مند می شوند.
جیریایی اضافه كرد: 730 موسسه طرف قرارداد وظیفه خدمت رسانی به این افراد را برعهده داشته و ماهانه 250 هزار خدمت توسط این موسسه ها به افراد تحت پوشش عرضه می گردد.
وی افزود: ماهانه 180 میلیارد ریال هزینه توسط اداره كل بیمه سلامت استان مركزی برای تسویه این خدمات به موسسه های طرف قرارداد پرداخت می گردد.
مدیركل بیمه سلامت استان مركزی اظهار داشت: با عنایت به مشكلات اقتصادی و منابع مالی، مدیریت هزینه از اولویت های این اداره كل امسال است كه اطلاع رسانی و سیاست گذاری برای افزایش توانمند سازی و آگاهی بیمه شدگان با بهره گیری از ظرفیت های رسانه ای و دستگاه های فرهنگی استان در دستور كار قرار دارد.
جیریایی اضافه كرد: خرید راهبردی خدمات درمانی از دیگر برنامه های سازمان بیمه سلامت امسال بوده و پرداخت پول به موسسات در این راهبرد بر مبنای سطح كیفیت عرضه خدمات به بیمه شدگان انجام می گردد.
مدیركل روابط عمومی استانداری استان مركزی هم در این نشست اظهار داشت: افزایش تعامل بیشتر بین روابط عمومی ها اداره های این استان برای رفع مشكلات همچون سیاست ها و برنامه های مهم شورای روابط عمومی های استان است.
مصطفی عرب اضافه كرد: همكاری در برگزاری برنامه های زیست محیطی همچون برنامه های شورای روابط عمومی ها از ابتدای سال جاری تا كنون بوده است و همكاری برای برگزاری هرچه باشكوه تر یادواره 6 هزار و 200 شهید استان مركزی هم در دستور كار این شورا قرار دارد.
وی افزود: با عنایت به برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امسال برگزاری برنامه های ویژه در هفته دولت و دهه مبارك فجر در دستور كار استانداری استان مركزی است.
اداره كل بیمه سلامت استان مركزی با جمعیت هدف بالغ بر 605 هزار نفر خدمات درمانی خویش را با استفاده از 718 موسسه در اختیار بیمه شدگان قرار می دهد.
پوشش مجانی بیمه سلامت پایه برای افراد جامعه فاقد هرگونه پوشش بیمه ای از ابتدای اردیبهشت سال 93 آغاز شد كه بیش از 12 میلیون نفر در كشور در این طرح ثبت نام كرده اند.
بیش از 97 درصد از موسسه های درمانی، بیمارستانی، آزمایشگاهی و داروخانه استان با این اداره كل طرف قرارداد است.
1955/3075


1397/04/20
14:30:44
5.0 / 5
2750
تگهای خبر: خدمات , درمان , سلامت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif