کادایف
رییس سازمان بهزیستی:

مستمری مددجویان نهادهای حمایتی افزایش یافت

مستمری مددجویان نهادهای حمایتی افزایش یافت

كادایف: اردبیل - رییس سازمان بهزیستی اظهار داشت: مصوبه 13 تیرماه امسال هیات وزیران، مستمری مددجویان 2 نهاد حمایتی بهزیستی و كمیته امداد امام خمینی (ره) را نسبت به سال قبل 14.1 درصد افزایش داد.


به گزارش كادایف به نقل از ایرنا، انوشیروان محسنی بند پی روز جمعه در آیین افتتاح سی و هشتمین مركز درمان اجتماع مدار معتادان موسوم به تی سی در مشگین شهر اضافه كرد: این افزایش از اول فروردین ماه قابل اجراست و بزودی بصورت یكجا به مددجویان پرداخت می گردد.
وی همینطور به فعالیت مراكز تی سی اشاره نمود و اظهار داشت: این مراكز با بكارگیری تیم اجتماع محور همچون با حضور روانشناس، روانپزشك و مددكار اجتماعی دایر شده كه علاوه بر اقدامات درمانی و سم زدایی زمینه ارتقای حمایت های روانی را فراهم می كنند.
او با اشاره به اینكه سیاست سازمان بهزیستی توسعه این قبیل مراكز در كشور است، اضافه كرد: بر مبنای پایش های انجام شده اثربخشی این مراكز در مقایسه با دیگر مراكز ترك اعتیاد بسیار بیشتر می باشد.
وی اظهار داشت: سازمان بهزیستی برای پشتیبانی از معتادان نجات یافته از اعتیاد مبادرت به عرضه سه بسته حمایتی كرده است.
رییس سازمان بهزیستی اضافه كرد: بیمه كارفرمایی كارفرمایان و صاحبان بنگاههای اقتصادی كه اقدام بكارگیری معتادان پاك شده كنند، توسط سازمان بهزیستی پرداخت می گردد و این كارفرمایان می توانند از تسهیلات 4 درصدی برای هفت نفر و برای هر نفر مبلغ 200 میلیون ریال استفاده كنند.
وی اضافه كرد: در صورت تداوم پاكی فرد نجات یافته از اعتیاد تا سه سال زمینه واگذاری مسكن هم به آنها فراهم می گردد.
محسنی بند پی اظهار داشت: دولت 22 هزار میلیارد ریال برای افراد پشت نوبت در نظر گرفته كه بتدریج با جذب این افراد به آنها پرداخت خواهد شد.
7117/6018


1397/04/22
00:02:43
5.0 / 5
1653
تگهای خبر: درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif