کادایف

8 طرح بهداشتی درمانی در خراسان جنوبی آماده افتتاح است

8 طرح بهداشتی درمانی در خراسان جنوبی آماده افتتاح است

كادایف: بیرجند - رئیس دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند اظهار داشت: هشت طرح بهداشتی درمانی همزمان با سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به استان در شهریور ماه امسال به بهره برداری می رسد.


به گزارش كادایف به نقل از ایرنا كاظم قائمی روز یكشنبه در چهارمین نشست شورای اداری استان خراسان جنوبی امسال اضافه كرد: سازمان مركزی دانشگاه، افتتاح كلینیك ویژه بیمارستان ولی عصر (عج)، مركز همراهی بیماران بیمارستان شهدای قاین و سی تی اسكن این شهرستان و ساختمان شماره 2 دندانپزشكی در پردیس دانشگاه بیرجند همچون این طرح هاست.
وی اظهار داشت: مركز یادگیری و آزمون های جامع الكترونیكی، مركز خدمات جامع قائم، مركز درمان ناباروری بیرجند و بیمارستان شهید چمران فردوس از دیگر طرح های قابل افتتاح با حضور وزیر بهداشت خواهد بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی بیرجند ابراز امیدواری كرد: در سفر وزیر بهداشت به استان مجوز فلوشیپ فوق تخصص نازایی برای مركز ناباروری استان دریافت شود.
وی اضافه كرد: برپایه ارزیابی های صورت گرفته دانشگاه علوم پزشكی آذرماه سال گذشته از جانب شورای عالی انقلاب فرهنگی بعنوان یكی از دانشگاه های برتر كشور معرفی و از ما خواسته شد با حضور در جلسه شورا گزارشی از اقدامات انجام شده عرضه نماییم.
وی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشكی بیرجند سال 64 با پذیرش 50 دانشجوی پزشكی و 30 دانشجوی پرستاری رسما فعالیت خویش را آغاز كرد و سال 72 به دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند ارتقا یافت.
قائمی تصریح كرد: هم اكنون این دانشگاه متشكل از 9 دانشكده پزشكی، دندانپزشكی، پرستاری و مامایی قاین، پیراپزشكی فردوس، پرستاری طبس، بهداشت سرایان و یك آموزشكده فوریت های پزشكی بوده كه دارای سه هزار و 511 دانشجو در 24 كد رشته تحصیلی است.
وی افزود: از این تعداد80 دانشجو در مقطع دستیاری بالینی، 979 نفر در مقطع دكترای پزشكی و دندانپزشكی، 20 نفر در مقطع phd پرستاری، سلولی ملكولی و پژوهشی و 183 نفر در مقطع كارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند.
وی تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی را 259 نفر اعلام نمود و اضافه كرد: از این تعداد 10 نفر استاد تمام، 44 نفر دانشیار، 130 نفر استادیار و بقیه بعنوان مربی فعالیت دارند و تعداد دانشجویان خارجی این دانشگاه از 10 نفر در سال 92 به 13 نفر در سال 96 افزایش پیدا كرده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی بیرجند بیان كرد: سال 92 رتبه قبولی دستیاری دانشگاه علوم پزشكی بیرجند 16 بوده در صورتی كه از سال 94 تابحال رتبه دوم كشوری را در پذیرش دستیاری كشور به خود مختص كرده است.
وی اظهار داشت: در مورد آموزش مجازی جراحی مغز و اعصاب با كشور افغانستان قرارداد منعقد شده و این كار در حال انجام می باشد.
قائمی به خدمات صورت گرفته در بخش درمان اشاره نمود و اضافه كرد: تعداد تخت های فعال بیمارستانی استان از 799 مورد در سال 92 به یكهزار و 152 مورد در سال قبل افزایش یافت.
وی از كاهش مرگ و میر كودكان پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت اطلاع داد و اظهار داشت: هم اكنون 856 پزشك عمومی و 14 بیمارستان در سطح استان فعالیت می نمایند.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی بیرجند به مناسبت اول شهریور روز پزشك و بزرگداشت ابوعلی سینا در شورای اداری استان خراسان جنوبی سخنرانی و استاندار هم از خدمات این دانشگاه قدردانی كرد.
7557*3028


1397/05/28
23:50:56
5.0 / 5
1717
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif