کادایف

اورژانس كشور به 268 مصدوم در هفته اخیر امداد رساند

اورژانس كشور به 268 مصدوم در هفته اخیر امداد رساند

كادایف: تهران - سازمان اورژانس كشور اعلام نمود: طی یك هفته اخیر و همزمان با ایام محرم، تیم های اورژانس به 268 مصدوم و بیمار امداد رسانی كردند.


به گزارش كادایف به نقل از ایرنا از اعلام روز پنجشنبه وزارت بهداشت، برپایه آمار ثبت شده در سامانه مركز هدایت عملیات بحران سازمان اورژانس كشور مهمترین حوادث ویژه در رابطه با این ایام، مربوط به انحراف و برخورد كامیون با شركت كنندگان تعزیه در روستای طبس با 15 مصدوم بوده است.
براساس این گزارش 268 مصدوم و بیمار حوادث در رابطه با ایام محرم طی یك هفته گذشته از خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در سطح كشور بهره مند شدند كه از این تعداد 124 نفر جهت ادامه روند درمان توسط آمبولانس های اورژانس پیش بیمارستانی به مراكز درمانی انتقال یافته اند و 144 نفر در محل حادثه توسط تكنسین های اورژانس درمان شده اند.
این گزارش حاكی می باشد كه 55 درصد از مصدومان و بیماران را مردان و 45 درصد را زنان تشكیل می دهند. تروما با 47 درصد و ضعف و بی حالی با 33 درصد، بیشترین علت مصدومیت طی 7 روز گذشته بوده است.
مهمترین حادثه در رابطه با این ایام مربوط به انحراف و برخورد كامیون با شركت كنندگان تعزیه در روستای طبس، شهرستان سبزوار است كه طی آن 14 مصدوم توسط آمبولانس های اورژانس و یك مصدوم توسط اورژانس هوایی به بیمارستان امداد سبزوار انتقال یافتند. در این حادثه از مجموع 15 مصدوم 11 نفر خانم و چهار نفر آنها مرد هستند و كوچكترین مصدوم دختر 8 ساله و مسن ترین مصدوم این حادثه خانم 75 ساله است.
طبق آخرین اطلاعات ثبت شده در این سامانه 11 مصدوم بعد از درمان از بیمارستان امداد سبزوار ترخیص و چهار نفر دیگر همچنان در این مركز درمان بستری هستند كه یك نفر آنها در بخش مراقبت های ویژه این مركز درمانی بستری است.
اجتمام* 7268 ** 1418


1397/06/29
14:07:58
5.0 / 5
1763
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif