کادایف
اعلام آخرین وضعیت درمانی مصدومان حادثه مرگبار اتوبوس دانشگاه آزاد

سطح هوشیاری ۳تن از مصدومان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد پایین است

سطح هوشیاری ۳تن از مصدومان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد پایین است

كادایف: معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی تهران ضمن تشریح آخرین وضعیت درمان مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد، اظهار داشت: تمام اقدامات درمانی برای این افراد از طرف اساتید انجام شده است.دكتر مهدی رضایی در گفت وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد، اظهار داشت: متاسفانه به دنبال آن حادثه تلخ، ۱۹ نفر از مصدومان به مراكز درمانی دانشگاه علوم پزشكی تهران منتقل شدند كه از این تعداد، سه نفر در بیمارستان شریعتی و ۱۶ نفر در بیمارستان امام خمینی (ره) بستری شدند و اقدامات درمانی لازم برایشان انجام شد.

وی اضافه كرد: سه بیماری كه در بیمارستان شریعتی بستری بودند، یك نفرشان كه پدر یكی از دانشجویان بود، متاسفانه در بدو ورود به اورژانس و با وجود اقدامات احیاء، فوت شد و دو نفر هم بستری شدند كه شكستگی های ارتوپدی متعددی داشتند. برای این دو نفر اقدامات درمانی لازم برای شكستگی هایشان انجام و وضعیت بیماران پایدار شد. در عین حال خانواده هایشان تمایل داشتند بیمارشان را به مراكز دیگر و به پزشكان معتمدی كه داشتند، منتقل كنند. البته رییس بیمارستان به خانواده ها اطمینان داد كه ما امكانات كافی برای درمان داریم، اما تمایل داشتند كه بیمارشان را به مراكز دیگر منتقل كنند.

رضایی درباره ۱۶ مصدومی كه در بیمارستان امام خمینی(ره) بستری هستند باز اظهار داشت: از این ۱۶ بیمار حدود هفت بیمار همچنان در بیمارستان بستری هستند و ۹ نفرشان هم پس از انجام اقدامات اولیه درمانی و پایدار شدن شرایط شان مرخص شدند. هفت نفری كه باقی مانده اند عموما گرفتار شكستگی های گوناگون و لطمه به سر بودند كه برای بعضی از آنها اقدامات جراحی هم انجام شده و هم اكنون شش نفرشان در آی سی یو و یك نفر هم در بخش ارتوپدی بستری هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی تهران افزود: در مجموع شرایط مصدومان نسبت به زمان پذیرش شان رو به بهبودی است. به هر حال بعضی از آنها لطمه های جدی به مغز، جمجمه و قفسه سینه شان وارد شده است. منتها شرایط شان از نظر پزشكی نسبت به روز پذیرش شان بهتر است. امیدواریم در مراحل درمانی بعدی شان بتوانند سلامت شان را به دست آورند.

رضایی همین طور اظهار نمود: از شش نفری كه در آی سی یو بستری هستند، متاسفانه سه نفرشان سطح هوشیاری شان پایین است، اما نسبت به روزهای قبل شرایط شان بهتر شده و ان شاءالله بهبود می یابند.

وی در پاسخ به برخی اظهارات در خصوص درمان مصدومان توسط رزیدنت ها، اظهار داشت: ما از نزدیك در جریان روند درمان مصدومان بوده ایم و بر بالین تك تك آنها رفته ایم. این حادثه برای دانشگاهیان بسیار تلخ بود و همه اساتید ما در رشته های مربوطه بر سر بالین این مصدومان حاضر بودند و درمان مستقیما توسط اساتید انجام شده است.

رضایی افزود: البته در مراكز آموزشی روندمان به این صورت است كه وقتی اقدامی از طرف اساتید انجام می شود، ویزیت ها توسط كسانی كه در دوره های دستیاری تخصصی یا فوق تخصصی هستند، انجام میگردد و آنها ملزم هستند كه پیگیر بیمار باشند، اما اقدامات درمانی توسط خود اساتید انجام شده و حتی در ویزیت ها باز اساتید حضور داشتند. حال آماده كردن مقدمات برای جراحی ها و... توسط این دستیاران انجام میگردد. بدین سبب مدیریت بیمار توسط اساتید است و با حضور خودشان انجام میگردد و اینطور نیست كه به دستیاران سپرده شده باشند. بدین سبب اینكه گفته میگردد درمان توسط رزیدنت ها انجام شده است را كاملا رد می نماییم.

وی اشاره كرد: این حادثه برای همه ما تلخ بود. از طرفی از نظر مدیریتی هم دستور داده شده كه اقدامات درمانی زیر نظر اساتید صورت گیرد. در عین حال اطمینان می دهیم كه از نظر درمانی بهترین اقدامات ممكن را در این مراكز دولتی برای این مصدومان انجام داده و می دهیم.
1397/10/08
14:02:28
5.0 / 5
2008
تگهای خبر: بیماری , پزشك , تخصص , جراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif