کادایف

سعید نمكی: بودجه ۹۸ سلامت پاسخگوی حداقل نیازهاست

سعید نمكی: بودجه ۹۸ سلامت پاسخگوی حداقل نیازهاست

كادایف: سرپرست وزارت بهداشت ضمن تشكر از زحمات دكتر سید حسن هاشمی، اظهار داشت: مردم نگران نباشند و بدانند كه طرح تحول نظام سلامت كه طرح دولت روحانی است، با قدرت بیشتری ادامه می یابد و منابع مناسب تری برایش تخصیص خواهیم داد.دكتر سعید نمكی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینكه طرح تحول نظام سلامت، طرح وزیر خاصی نیست، بلكه طرح دولت روحانی است، اظهار داشت: بدین سبب از تكالیف اصلی ما در دولت، حمایت بی دریغ از طرح تحول نظام سلامت است. در عین حال از زحمات فراوان آقای دكتر هاشمی در این طرح تشكر می نماییم و انشاءالله با قدرت بیشتری طرح تحول را ادامه خواهیم داد.

وی با اشاره به اینكه كاهش هزینه های كمرشكن درمان در افراد لطمه پذیر از نقاط قوت طرح تحول بوده و منابع بیشتری را هم برای آن تخصیص خواهیم داد، اضافه كرد: اساسا با رابطه ای كه با دوستان مان در سازمان برنامه و بودجه و همكاران وزارت بهداشت داریم، امیدواریم بتوانیم در تخصیص منابع مناسب، تلاش نماییم.

نمكی اشاره كرد: ضمن اینكه برای سال ۱۳۹۸ بودجه ای كه دوستان با همه مضیقه های كشور برای وزارت بهداشت گذاشته اند، بودجه ای است كه پاسخگوی حداقل نیازهای مجموعه خواهد بود.

سرپرست وزارت بهداشت همین طور اظهار داشت: ما مشكل عمده ای را نمی بینیم. اگر هم مشكلی باشد با همراهی دوستان حل میگردد. مردم نگران نباشند و بدانند كه طرح تحول نظام سلامت كه طرح دولت آقای دكتر روحانی است، با قدرت بیشتری ادامه می یابد و منابع مناسب تری برایش تخصیص خواهیم داد.
به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، رئیس جمهور امروز با قدردانی از خدمات دكتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی طی دولت های یازدهم و دوازدهم؛ بخصوص در اجرا و پیشبرد طرح تحول سلامت، استعفای وی را پذیرفت و دكتر "سعید نمكی" را بعنوان سرپرست جدید این وزارتخانه منصوب نمود.
لازم به ذكر است كه دكتر سعید نمكی، معاون علمی فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه، مدیر گروه ایمونولوژی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی است. وی نزدیك به ۲۸ سال قبل معاون بهداشتی وزیر بهداشت بوده است.
نمكی همین طور سابقه ریاست دانشگاه كاشان حوالی سال های ۶۶ تا ۷۰ را هم در كارنامه اش دارد و بین سال های ۹۴ تا ۹۶ معاون امور اجتماعی سازمان مدیریت بود.
1397/10/14
15:25:44
5.0 / 5
1407
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
کادایف kadaif

کادایف kadaif