کادایف

تاثیر داروی صرع بر خطر مبتلا شدن به ADHD در كودكان

تاثیر داروی صرع بر خطر مبتلا شدن به ADHD در كودكان

به گزارش كادایف نتایج یك تحقیق نشان داده است مصرف داروی رایج صرع در دوران حاملگی با خطر ابتلای كودك به اختلال كم توجهی-بیش فعالی (ADHD) مرتبط می باشد.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، پزشكان در بررسی های تازه دریافتند زنان مبتلا به بیماری صرع كه در دوران حاملگی داروی "والپروات" مصرف می كنند، فرزند خویش را در معرض مبتلا شدن به اختلال كم توجهی-بیش فعالی قرار می دهند.
هرچند بررسی متخصصان علوم پزشكی در دانمارك این مورد را تایید نمی كند كه داروی والپروات باعث بروز اختلال كم توجهی-بیش فعالی در كودكان می گردد بلكه تنها وجود ارتباط میان آن دو را نشان داده است.
متخصصان در این مطالعه مشاهده نمودند كه قرار گرفتن جنین در معرض داروی والپروات با افزایش ۴۸ درصدی احتمال مبتلا شدن به اختلال كم توجهی-بیش فعالی مرتبط می باشد.
در این بررسی اطلاعات بیشتر از ۹۰۰ هزار نوزاد كه در فاصله سال های ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۱ میلادی به دنیا آمده اند مورد مطالعه قرار گرفت. وضعیت سلامت روان این كودكان هنگام تولد و ۱۰ سال بعد هم ارزیابی شد.
متخصصان در بررسی های انجام شده به این نتیجه دست پیدا كردند كه مصرف داروی والپروات در دوران حاملگی با افزایش حائز اهمیت خطر مبتلا شدن به اختلال كم توجهی-بیش فعالی در نوزاد همراه می باشد.
به گزارش هلث دی نیوز، آنها همینطور تاكید نمودند كه دیگر داروهای تجویزی برای بیماران مبتلا به صرع خطر مبتلا شدن به اختلال كم توجهی-بیش فعالی را افزایش نمی دهد.1397/10/17
13:55:25
5.0 / 5
1761
تگهای خبر: بیماری , پزشك , تخصص , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif