کادایف

آلودگی ناشی از وسایل نقلیه عامل ابتلای سالانه چهار میلیون كودك به بیماری آسم

آلودگی ناشی از وسایل نقلیه عامل ابتلای سالانه چهار میلیون كودك به بیماری آسم

به گزارش كادایف نتایج یك مطالعه نشان می دهد: آلودگی ناشی از وسایل نقلیه باعث می شود سالانه چهار میلیون كودك به بیماری آسم مبتلا شوند.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است: هر سال در نتیجه آلودگی ناشی از تردد خودروها و كامیون ها چهار میلیون كودك به بیماری آسم مبتلا می شوند كه معادل با ۱۱ هزار مورد مبتلا شدن به این عارضه در روز است.
به قول محققان بیشتر موارد جدید مبتلا شدن به بیماری آسم در نقاطی مشاهده می شود كه سطح آلودگی كمتر از محدوده تعیین شده توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) است و نشان داده است هوای آلوده از آنچه تصور می شود برای سلامت خطرناك تر است.
صدمه های وارد شده به سلامت كودكان تنها به كودكان چین و هند كه بالاترین سطح آلودگی هوا در این دو كشور گزارش شده محدود نمی گردد. در انگلیس و شهرهای استرالیا آلودگی هوای ناشی از تردد وسایل نقلیه عامل سه چهارم از تمامی موارد مبتلا شدن به بیماری آسم در كودكان شناسایی شده است.
از میان ۱۹۴ كشوری كه در این بررسی مورد مطالعه قرار گرفته اند، كانادا در جایگاه سومین كشوری قرار دارد كه بالاترین موارد مبتلا شدن به بیماری آسم ناشی از تردد وسایل نقلیه در آن رخ داده است.
به گزارش كادایف به نقل از روزنامه گاردین، محققان آمریكایی اظهار داشتند: این نخستین ارزیابی جهانی از تاثیر آلودگی ناشی از وسایل نقلیه در خطر ابتلای كودكان به بیماری آسم است. یافته های ما نشان داده است با كاهش آلودگی هوا می توان از ابتلای میلیون ها كودك به بیماری آسم جلوگیری كرد.1398/01/23
13:40:30
5.0 / 5
1493
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif