کادایف

تدبیر وزیر بهداشت برای رفع مشكلات متادون تراپی معتادان

تدبیر وزیر بهداشت برای رفع مشكلات متادون تراپی معتادان

كادایف: وزیر بهداشت از آغاز اقدامات برای ساخت مركزی برای نگهداری معتادان متجاهر دارای بیماری خاص و زخم های باز آگاهی داد.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، سعید نمكی در حاشیه همایش دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه را مواد مخدر استان های سراسر كشور با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در نشستی كه با مؤمنی، دبیركل ستاد مبارزه با موادمخدر داشتیم، ایشان مطلبی را در ارتباط با معتادان متجاهر دارای بیماری هایی نظیر ایدز و زخم های باز مطرح نمودند، سپس آن ابلاغ گردید تا محلی را برای این بیماران تدارك ببینند كه تا دو ماه آینده حركت ما در این خصوص انجام می شود.
وی در ادامه با اشاره به اینكه در زمینه متادون تراپی با مشكلاتی مواجه هستیم، اشاره كرد: در همین راستا دو داروخانه خاص را برای این مسئله در نظر گرفتیم.
وزیر بهداشت درباره تحت پوشش قرار دادن مراكز ترك اعتیاد از طرف وزارت بهداشت اشاره كرد: در این زمینه با بهزیستی مداخلاتی وجود دارد كه باید در جلسه مشترك میان وزارت بهداشت، وزارت رفاه و سازمان بهزیستی این مسائل را حل و فصل نماییم.
نمكی با اشاره به اینكه سیاست های حمایتی ما در مورد معتادان دو دسته است، اظهار داشت: یكی سیاست های پیشگیرانه و دیگری سیاست های درمانی است. سیاست های درمانی ما مربوط به این است كه ما بتوانیم معتادان متجاهر كه متبلا به اچ ای وی و… هستند را در مراكز خاص بستری نماییم كه این مساله همانطور كه گفتم در حال انجام می باشد.
وی اضافه كرد: ۱۸۰۰ كارشناس روانشناسی بالینی برای روان درمانی و پشتیبانی از این معتادان به كار خواهیم گرفت.
وزیر بهداشت افزود: همین طور در مورد ساماندهی خانواده معتادان و بازگشت آنها به زندگی و حمایت های روانی از آنان باز برنامه ریزی هایی را انجام داده ایم.
منبع:

1398/02/10
13:50:03
5.0 / 5
1516
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif