کادایف

واكسیناسیون فاكتور خطرزایی برای ام اس نیست

واكسیناسیون فاكتور خطرزایی برای ام اس نیست

كادایف: نتایج یك بررسی جدید نشان داده است كه واكسیناسیون خطر مبتلاشدن به بیماری ام اس را افزایش نمی دهد.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، متخصصان حوزه سلامت در مطالعه ای جامع به این نتیجه دست پیدا كردند كه واكسیناسیون فاكتور خطرزایی در مبتلاشدن به بیماری ام اس به حساب نمی آید. همین طور یافته ها حاكی از رابطه بین میزان بالای واكسیناسیون و كاهش احتمال مبتلاشدن به این بیماری است.
تعدادی از محققان آلمانی به بررسی سوابق پزشكی بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر كه در فاصله سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۷ میلادی جمع آوری شده بود، پرداختند. این اطلاعات مربوط به سابقه واكسیناسیون و نشانه های مبتلاشدن به بیماری ام اس بود. این بیماری در ۱۲ هزار و ۲۶۲ نفر از این افراد تشخیص داده شد.
پژوهشگران با استفاده از روش های آماری هرگونه رابطه احتمالی بین بیماری ام اس و واكسیناسیون را در مدت پنج سال بعد از تشخیص بیماری ارزیابی كردند.
یافته های بدست آمده تایید می كند كه واكسیناسیون فاكتور خطرزایی در بروز بیماری ام اس نیست.
ام اس بیماری است كه با از بین بردن لایه پوشاننده رشته های عصبی به دستگاه عصبی مركزی لطمه می زند. آمارها نشان داده است بیشتر از ۲.۳ میلیون نفر در جهان به بیماری ام اس گرفتار هستند.
به گزارش مدیكال نیوزتودی، احتمال مبتلاشدن به بیماری ام اس در تمامی سنین وجود دارد اما معمولا افراد در سنین ۲۰ تا ۵۰ سالگی به آن گرفتار می شوند. همین طور زنان سه برابر بیشتر از مردان در معرض مبتلاشدن به این بیماری هستند.
منبع:

1398/05/13
19:56:35
5.0 / 5
1481
تگهای خبر: بیماری , پزشك , تخصص , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif