کادایف

تاثیر آلاینده های سوخت خودرو ها بر خطر مبتلا شدن به شكلی بیماری چشمی

تاثیر آلاینده های سوخت خودرو ها بر خطر مبتلا شدن به شكلی بیماری چشمی

به گزارش كادایف بررسی ها نشان داده است كه آلاینده های ناشی از سوخت خودرو ها خطر مبتلا شدن به شكلی بیماری چشمی را حدود دو برابر بالا می برد.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، نتایج یك بررسی نشان داده است قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آلاینده های ناشی از سوخت خودرو ها با افزایش ریسك مبتلا شدن به بیماری دژنراسیون ماكولا در رابطه با افزایش سن (AMD) مرتبط می باشد.
یافته ها از آن حكایت می كند كه قرار گرفتن در معرض سطح بالایی از آلاینده های هوا خطر مبتلا شدن به این عارضه چشمی را در بین افراد ۵۰ ساله و بالاتر حدود دو برابر بالا می برد.
دژنراسیون ماكولا در رابطه با افزایش سن بیماری عصبی پیش رونده است كه بخش میانی شبكیه چشم را درگیر می كند. این بیماری یكی از رایج ترین عوامل از بین رفتن قدرت بینایی در افراد مسن است و شاخص های خطرزای محیطی و ژنتیك بر آن تاثیر دارد.
قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آلودگی هوا با افزایش ریسك مبتلا شدن به بیماری های مختلف همچون بیماری های تنفسی و قلبی -عروقی مرتبط می باشد اما اطلاعات كافی در مورد تاثیر بالقوه آن بر سلامت چشم ها وجود ندارد.
در این مطالعات محققان تایوانی به بررسی اطلاعات پزشكی ۳۹ هزار و ۸۱۹ فرد ۵۰ ساله و بالاتر پرداختند تا مشخص شود آیا بین قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آلاینده هایی همچون كربن مونوكسید و نیتروژن دی اكسید با بیماری دژنراسیون ماكولا در رابطه با افزایش سن ارتباطی وجود دارد؟
به گزارش مدیكال اكسپرس، متخصصان مشاهده نمودند در بازه زمانی ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۰ حدود ۱۴۴۲ نفر به این بیماری چشمی مبتلا شدند. آنان با در نظر گرفتن شاخص های موثری همچون سن، جنسیت، درآمد خانوادگی و بیماری های نهفته دریافتند كه قرار گرفتن در معرض سطح بالایی از این دو آلاینده با افزایش قابل توجه مبتلا شدن به این بیماری چشمی مرتبط می باشد.1398/05/30
22:15:39
5.0 / 5
1517
تگهای خبر: بیماری , پزشك , تخصص , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif