کادایف
معاون آموزشی وزارت بهداشت خبر داد

امكان آموزش عمومی و تخصصی دانشجویان در بخش های عمومی بیمارستان ها

امكان آموزش عمومی و تخصصی دانشجویان در بخش های عمومی بیمارستان ها

به گزارش كادایف معاون آموزشی وزارت بهداشت از امكان آموزش عمومی و تخصصی دانشجویان در بخش های عمومی بیمارستان ها آگاهی داد و اظهار داشت: لازم است تا برنامه ریزی لازم جهت انجام آموزشهای صحیح و لازم برای دانشجویان عمومی و تخصصی در عرصه های آموزشی و بر بالین بیمار صورت پذیرد.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، دكتر باقر لاریجانی درحاشیه بازدید از بیمارستان آموزشی درمانی امین دانشگاه علوم پزشكی اصفهان بر لزوم آموزش دانشجویان علوم پزشكی در عرصه های واقعی ارائه خدمات اصرار كرد و اظهار داشت: دانشجویان باید در این آموزش ها ضمن آشنایی با چالش های واقعی سلامت در جامعه، مهارت لازم را نیز كسب نمایند. در واقع یكی از اهداف مهمی كه در برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشكی دنبال می شود توانمندسازی دانشجو برای پاسخگویی به نیازهای واقعی سلامت جامعه است.
وی در ادامه افزود: لازم است تا برنامه ریزی لازم جهت انجام آموزشهای صحیح و لازم برای دانشجویان عمومی و تخصصی در عرصه های آموزشی و بر بالین بیمار صورت پذیرد. در این راستا شرایط برای آموزش دانشجویان دوره های عمومی و همین طور ارائه قسمتی از آموزش دانشجویان دوره های تخصصی در بعضی رشته ها نظیر زنان و كودكان در بخش های عمومی بیمارستان ها فراهم گشته است.
معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاكید بر ضرورت رعایت حقوق بیمار در مراكز آموزشی درمانی اظهار داشت: باید به نحوی برنامه ریزی شود تا ضمن ارائه بهترین آموزش ها به دانشجویان بهترین و سریعترین خدمات هم به بیماران بازگشت كننده ارائه شود.
وی اضافه كرد: آموزش ها باید به نحوی باشد كه دانش آموخته رشته های گروه پزشكی بعد از اتمام تحصیل تسلط و مهارت های كافی در درمان بیماران به بهترین نحو ممكن را داشته باشد.
به گزارش روابط عومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، دكتر لاریجانی با اشاره به اینكه هم اكنون حاذق ترین اساتید علوم پزشكی در بیمارستان های آموزشی كشور در حال ارائه خدمات آموزشی و هم چنین درمانی هستند، اظهار داشت: جا دارد از تلاش های اساتید در عرصه های آموزشی و همین طور ارائه خدمات به بیماران تشكر و قدردانی شود.
منبع:

1398/07/06
23:06:15
5.0 / 5
1421
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif