کادایف

جلوگیری از شكستگی لگن در زنان مسن با ورزش سبك

جلوگیری از شكستگی لگن در زنان مسن با ورزش سبك

به گزارش كادایف متخصصان بر مبنای بررسی های جدید خود تاكید نمودند كه ورزش كردن به زنان مسن كمك می نماید تا از خطر شكستگی استخوانی در امان بمانند.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است: تحرك فیزیكی حتی انجام ورزش های سبك همچون پیاده روی روزانه باعث می شود زنان مسن كمتر در معرض شكستگی استخوان لگن قرار گیرند.
محققان در مطالعات گوناگونی بر ارتباط بین انجام مرتب حركات ورزشی و كاهش خطر شكستگی استخوان لگن تاكید كرده اند. طبق اعلام مركز كنترل و جلوگیری از امراض آمریكا هر سال بیشتر از ۳۰۰ هزار فرد ۶۵ سال به بالا در این كشور به علت شكستگی استخوان لگن در مراكز درمانی بستری می شوند.
در این بررسی جدید محققان آمریكایی به مطالعه روی بیشتر از ۷۷ هزار زن مسن پرداخته و در مورد انواع حركات ورزشی كه با كاهش خطر شكستگی استخوان لگن و دیگر استخوان ها ارتباط دارد مطالعاتی انجام دادند.
آنها دریافتند به صورت میانگین خانمهایی كه مرتب ورزش می كنند در مدت زمان ۱۴ سال كمتر در معرض شكستگی استخوان لگن هستند. همینطور انجام ورزش های سبك می تواند خطر صدمه دیدگی های جدی را كم كند.
به گزارش هلث دی نیوز، یكی از محققان این مطالعه اظهار داشت: ارتباط میان پیاده روی و كاهش خطر شكستگی استخوان لگن رضایت بخش است. با افزایش سن افراد كمتر به انجام حركات ورزشی اقدام می كنند در حالیكه یافته های جدید همواره تاكید دارند كه برای جلوگیری از خطر شكستگی انجام تمرینات بدنی سنگین ضروری نیست.1398/08/05
22:43:18
5.0 / 5
2041
تگهای خبر: تخصص , درمان , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
کادایف kadaif

کادایف kadaif