کادایف

دیابت از بیماری های پرهزینه برای سازمان بیمه سلامت

دیابت از بیماری های پرهزینه برای سازمان بیمه سلامت

به گزارش كادایف رئیس گروه دارو دفترخدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت، از پرداخت هزینه ۲۷۰ میلیارد تومانی این سازمان درسال ۹۷ برای داروی دیابت اطلاع داد.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، نوشین جزایری اظهار داشت: داروهای بیماران دیابتی جزو پرهزینه ترین داروها برای سازمان بیمه سلامت به حساب می آید، در سال ۹۷ بیشتر از ۲۰۰ هزار بیمه شده انسولین قلمی دریافت كرده اند كه بابت آن ۲۳۵ میلیارد تومان از جانب سازمان هزینه شده است.
وی ادامه داد: بیماری دیابت جزو گروه بیماری های غدد و متابولیسم به حساب می آید و ازشیوع بالایی برخوردار می باشد. هشت داروی خوراكی ضد دیابت تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارد كه درسال ۹۷ بیشتر از ۳۷ میلیارد تومان بابت آن هزینه شده است.
رئیس گروه دارو دفترخدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت تصریح كرد: علاوه بر داروهای خوراكی، داروهای تزریقی بیماران دیابتی شامل قلم و ویال های انسولین و داروی لیراگلوتاید هم تحت پوشش قرار دارد. این داروها جزو پرهزینه ترین داروهای سازمان در خلال سنوات اخیر محسوب شده و اغلب قلم های تزریقی با فرانشیز ۱۰ درصد به بیمه شدگان ارائه می شود.
وی اظهارداشت: ارائه قلم های انسولین و لیراگلوتاید برپایه شروط و ضوابط بیمه ای از راه تشكیل پرونده در سامانه تایید دارو امكان پذیراست و هزینه این داروها از راه این سامانه كنترل می شود. بیماران دیابتی بعد از تشكیل پرونده اولیه در مراجعات بعدی به داروخانه های طرف قرارداد، بدون احتیاج به رفتن به واحدهای تایید نسخ امكان دریافت دارو را خواهند داشت.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، جزایری اظهار داشت: برپایه قوانین بالادستی افزایش تعهدات همچون تعهدات دارویی مشروط به تامین بار مالی است و داروهای دیابت هم از این قاعده مستثنی نیستند.
رئیس گروه دارو دفترخدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت اضافه كرد: علاوه بر داروها و خدمات اختصاصی مبتلایان به دیابت، سالانه بخش قابل توجهی از هزینه های سازمان صرف خدمات درمان عوارض ثانویه ناشی از بیماری دیابت همچون همودیالیز و درمان های جراحی و بستری می شود.1398/08/25
13:51:29
5.0 / 5
2305
تگهای خبر: بیماری , بیمه , تخصص , جراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif