کادایف
مطالعات نشان می دهد؛

امگا3 سبب تقویت سلامت مغز بیماران قلبی می شود

امگا3 سبب تقویت سلامت مغز بیماران قلبی می شود

كادایف: پژوهشگران عنوان می كنند اسیدچرب اُمگا3 با عملكرد بهتر مغز در افراد مبتلا به بیماری عروق كرونر كه ریسك زوال عقل را بیشتر می كند، مرتبط می باشد.به گزارش كادایف به نقل از مهر، این مطالعه شامل ۲۵۰ فرد مبتلا به بیماری عروق كرونر بود. به مدت ۳۰ ماه، نیمی از شركت كنندگان مكمل امگا۳ دریافت نمودند و نیمی دیگر در چارچوب گروه كنترل بودند.
محققان دریافتند افراد دریافت كننده مكمل ها در مقایسه با گروه كنترل، عملكرد بهتری در زمینه هماهنگی، سرعت واكنش، حافظه و یادآوری در طول مدت یك سال و در مدت ۳۰ ماه داشتند.
دكتر «فرانسین ولتی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشكده پزشكی هاروارد، در این زمینه می گوید: «در این مطالعه به بررسی افرادی پرداختیم كه از لحاظ شناختی سالم بودند و دریافتیم مصرف اسیدهای چرب امگا۳ پیش از شروع زوال شناختی برای بیماران قلبی مفیدست.»
اسیدهای چرب امگا۳ به تشكیل غشاءهای سلولی در كل بدن كمك می نماید و نقش مهمی در عملكرد قلب دارد. بدن برای عملكرد خود به اسیدهای چرب امگا۳ نیاز دارد، اما آنها را نمی سازد. تنها راه دریافت اسیدهای چرب امگا۳ مصرف مواد خوراكی نظیر ماهی، روغن های گیاهی، مغزیجات آجیلی، دانه كتان و سبزیجات پهن برگ یا مصرف مكمل های حاوی روغن ماهی است.
بیماری عروق كرونر شایع ترین نوع بیماری قلبی است كه به سبب تجمع چربی، كلسترول و سایر مواد در درون دیواره های عروق كرونر كه تامین كننده خون قلب هستند، ایجاد می شود.
مطالعات قبلی نشان داده اند كه بیماری عروق كرونر فاكتور پرخطر مبتلاشدن به زوال عقل است. این باور وجود دارد كه بیماری قلبی سبب كاهش جریان خون به مغز می شود.


منبع:

1398/09/04
23:21:53
5.0 / 5
2188
تگهای خبر: بیماری , پزشك , سلامت , مكمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif