کادایف

راه اندازی باشگاه مثبت ایدز در لردگان

راه اندازی باشگاه مثبت ایدز در لردگان

كادایف: معاون پیشگیری و توسعه سازمان بهزیستی كشور از راه اندازی باشگاه مثبت اچ آی وی ایدز در روستای چنار محمودی لردگان آگاهی داد.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، مهندس رضازاده در مراسم روز جهانی ایدز، با اشاره به اینكه سازمان بهزیستی در حوزه پیشگیری و كنترل ایدز، اقدام می كند، اظهار داشت: سازمان بهزیستی با عنایت به پیشینه ای كه در حوزه برنامه های اعتیاد و پیش گیری از لطمه های اجتماعی دارد، نقش مهمی را در حوزه كنترل اچ آی وی ایفا می كند.

وی ادامه داد: بهزیستی به ضعیف ترین گروه های اجتماعی خدمت ارائه می كند و معتقدیم كه كاهش لطمه یكی از مهمترین برنامه ها برای كنترل اچ آی وی است. بر همین مبنا هم مراكز ثابت، سیار، مراكز شبانه و... را در حوزه پیشگیری و كاهش لطمه ایجاد كردیم. همین طور خدمات آموزشی و اقلام پیشگیری را ارائه می نماییم.

رضازاده افزود: در كشور ۱۲۰ مركز گذری كاهش لطمه داریم كه ۱۰۵ مركز برای مردان و ۱۵ مركز برای زنان است و در سال ۹۸، به ۲۱ هزار نفر ارائه خدمت كرده اند. همین طور ۸۲ سرپناه شبانه در كشور وجود دارد كه ۵۷ سرپناه مردانه و ۲۵ سرپناه زنانه اند و در سال ۹۸، به ۷۳۰۰ نفر خدمت داده اند. در عین حال ۲۲ مركز روزانه و شبانه توامان داریم كه به ۵۰۰۰ نفر طی سال ۹۸ خدمت داده اند. همین طور ۱۷۶ تیم سیار داریم كه به ۳۰ هزار نفر خدمات كاهش اسیب داده اند.

وی با اشاره به اینكه سازمان بهزیستی در ۱۴ استان مبادرت به راه اندازی موبایل سنتر كرده است، اظهار داشت: بر همین مبنا ۲۵ موبایل ون به وجود آمد كه تابحال ۹۰۰۰ خدمت ارائه كرده اند. همین طور اخیرا چهار كانكس ارائه خدمت ایجاد كردیم كه به ۵۰۰ نفر خدمت رسانی كرده اند. همین طور در مراكز كاهش لطمه بهزیستی و مراكز درمان اعتیاد، در سال ۹۸، به ترتیب ۳۰ هزار تست و ۵۰ هزار تست انجام داده ایم.

رضازاده اشاره كرد: در عین حال سازمان بهزیستی معتقد می باشد كه بهترین روش برای مداخله اجتماعی مدل اجتماع محور است. بر همین مبنا باشگاه های مثبت را راه اندازی كردیم كه مراكزی هستند كه مداخلات خوبی را برای مبتلایان به اچ آی وی انجام می دهند. این مراكز با مجوز سازمان بهزیستی راه اندازی شده و خدمات توانمندسازی را ارائه می دهد. این باشگاه ها در سال ۹۸، ۳۵۰۰ نفر را تحت پوشش قرار دادند كه شامل ۲۰۰۰ مرد، ۱۰۰۰ زن و ۵۰۰ كودك بوده است. همین طور حدود ۹۰ نفر در این باشگاه ها بیمه گرفتند و ۲۵۰۰ نفر هم مشاوره دریافت كرده اند.
وی افزود: در لردگان و روستای چنارمحمودی هم یك باشگاه مثبت ایدز راه اندازی شده و مشاورین و مددكاران داوطلب برای ارائه خدمت به مردم در این باشگاه حضور دارند. در آنجا نیازمند آگاه سازی و جلب اعتماد مردم هستیم.

منبع:

1398/09/09
15:11:02
5.0 / 5
1540
تگهای خبر: آموزش , بیمه , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif