کادایف

آلودگی هوا علت رجوع بیشتر از ۱۷ هزار نفر به اورژانس

آلودگی هوا علت رجوع بیشتر از ۱۷ هزار نفر به اورژانس

به گزارش كادایف سخنگوی سازمان اورژانس كشور اظهار داشت: طی ۷ روز گذشته و با افزایش آلودگی هوا، ۱۷ هزار و ۳۰۳  نفر به علت بیماری های قلبی و تنفسی به بخش اورژانس مراكز درمانی مراجعه نموده اند.


مجتبی خالدی، با اشاره به آمار رجوع كنندگان به بخش اورژانس مراكز درمانی بر اثر آلودگی هوا از ۲۸ آذر تا چهارم دی، اظهار نمود: به علت بروز آلودگی هوا و افزایش ذرات معلق هوا در شهرهای اصفهان، البرز، تهران، مركزی، قزوین، قم، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خوزستان، یزد و همدان تعداد ۱۷ هزار و ۳۰۳ نفر به اورژانس پیش بیمارستانی سراسر كشور رجوع كردند كه از این تعداد ۱۰ هزار و ۴۷۱ نفر بیماران قلبی و ۶ هزار و ۵۳۰ نفر بیماران تنفسی بوده اند.
سخنگوی سازمان اورژانس كشور با اشاره به اینكه تهران ركورددار مراجعات به اورژانس در ایام آلوده است، افزود: ۷۹۱۰ نفر در تهران به اورژانس پیش بیمارستانی مراكز درمانی و بیمارستان ها رجوع كردند كه ۴۹۰۴ نفر بیمار قلبی و ۳۰۰۶ نفر بیمار تنفسی بوده اند.
خالدی اضافه كرد: تعداد رجوع كنندگان به اورژانس پیش بیمارستانی به علت افزایش ذرات معلق هوا در استان اصفهان ۲۲۵۵، آذربایجان غربی ۱۷۵۳، و آذربایجان شرقی ۱۶۳۷ نفر است.1398/10/07
09:48:44
5.0 / 5
1443
تگهای خبر: بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif