کادایف
در تشریح عملكرد ۵ ساله حوزه آموزش علوم پزشكی اعلام شد

برگزاری ۷۳ درصد آزمون های ملی به صورت الكترونیك

برگزاری ۷۳ درصد آزمون های ملی به صورت الكترونیك

به گزارش كادایف معاون آموزشی وزیر بهداشت با اعلام اینكه كتاب عملكرد ۵ ساله حوزه آموزش علوم پزشكی برای اجرای برنامه تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت انتشار یافته، از دستاوردهای این برنامه ها سخن گفت و اظهار نمود: حوزه آموزش علوم پزشكی كشور مصمم است تا تحقق كامل اهداف این برنامه مسیر پیش رو را طی نماید.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، دكتر باقر لاریجانی طی نامه ای خطاب به رؤسای دانشگاه های علوم پزشكی كشور كتاب گزارش اقدامات حوزه آموزش در جهت اجرای برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشكی را ارسال كرد.
دبیر شورای آموزش پزشكی و تخصصی با اشاره به اینكه طی ۵ سال قبل سیاست های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشكی بعنوان جهت گیری اصلی حركت حوزه آموزش وزارت بهداشت بوده است، اظهار داشت: به لطف خدا و با همكاری و همراهی كلیه مدیران در سطح ستاد معاونت آموزشی و دانشگاه های علوم پزشكی شاهد خروجی های بسیار خوبی از این برنامه ها در سطح كشور هستیم.
وی به اعتباربخشی ۱۰ ساله برنامه پزشكی عمومی كشور از جانب فدراسیون جهانی آموزش پزشكی اشاره نمود و اظهار داشت: در خلال اجرای این برنامه تعداد دانشجویان خارجی ۴ برابر شده است.
معاون آموزشی وزیر بهداشت از بازبینی برنامه های آموزشی در خلال این ۵ سال سخن گفت و اظهار نمود: این بازبینی ها برای توسعه جامعه نگری در آموزش صورت گرفته و اجرای برنامه آمایش سرزمینی بعنوان یكی از نقاط عطف آموزش علوم پزشكی كشور بسترهای پاسخگویی به نیازهای بومی مناطق را فراهم نموده است.
وی توسعه آموزش مجازی را از دیگر برنامه های اجرا شده طی این سال ها ذكر كرد و اضافه كرد: ۶۰ درصد دانشجویان علوم پزشكی به بخشی از آموزش های خود از راه فضای مجازی دسترسی دارند و ۷۰ درصد اعضای هیات علمی در عرضه آموزش مجازی به دانشجویان مشاركت دارند.
دكتر لاریجانی با اشاره به تدوین سند برآورد نیروی انسانی نظام سلامت در سطح ملی و منطقه ای، اظهار نمود: این سند در یك افق ۱۰ ساله مشخص می كند كه اولا در سطح ملی از هر رشته ای چند نفر باید در كشور تربیت نماییم و همینطور نیاز هر منطقه آمایشی از این نیروها چند نفر است.
وی از افزایش اعتبارات حوزه آموزش در عین ثابت نگه داشتن هزینه های آموزش پزشكی اطلاع داد و اضافه كرد: در خلال این پنج سال ۴ هزار صندلی آزمون الكترونیك در سطح كشور مستقر شد و ۷۳ درصد آزمون های ملی به صورت الكترونیك برگزار می گردد كه توانسته صرفه جویی جدی در بخش آموزش ایجاد كند.
دكتر لاریجانی با اشاره به تاكید وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی بر اجرای برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشكی، اظهار داشت: حوزه آموزش علوم پزشكی مصمم است تا تحقق كامل اهداف تحول و نوآوری نسبت به پیگیری این سیاست ها اقدام نموده و در این حوزه از هیچ كوششی فروگذار نكند.
وی همراهی بیشتر از پیش مدیران دانشگاهی را از ضروریات این مسیر برشمرد و اظهار داشت: اقدامات حوزه معاونت آموزشی در زمینه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشكی در حوزه های سیاستگذاری، استقرار سیاستها و ارزیابی تحقق آنها در مجموعه ای گردآوری شده كه برای مسؤلان وزارت بهداشت و هچنین مسؤلان دانشگاه های علوم پزشكی ارسال شده است.
معاون آموزشی وزیر بهداشت هدف از تدوین این مجموعه را اشتراك گذاری تجربیات ملی برای تحول آموزش ذكر كرد و اظهار داشت: امیدواریم این تجارب بتواند به مسؤلان، پژوهشگران و دانشجویان در برهه های زمانی آتی برای تصمیم سازی و تصمیم گیری كمك نماید.1398/10/13
13:43:40
5.0 / 5
1677
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif