کادایف

برای مقابله با پیری، شیر كم چرب بخورید

برای مقابله با پیری، شیر كم چرب بخورید

به گزارش كادایف نتایج یك تحقیق نشان می دهد: نوشیدن شیر كم چرب فرآیند پیری و فرسودگی را كند می كند.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است: افرادی كه از شیر كم چرب مصرف می كنند در مقایسه با افرادی كه شیر پر چرب مصرف می كنند برای چندین سال پیری بیولوژیكی كمتری را تجربه می كنند.
محققان آمریكایی با تاكید بر اینكه نوشیدن شیر كم چرب به صورت حائز اهمیتی با كند شدن فرآیند پیری و فرسودگی در بزرگسالان همراه می باشد، اظهار داشتند: تفاوت تأثیر مصرف نوشیدن شیر كم چرب و پرچرب چشم گیر بوده است. افرادی كه تمایل به مصرف شیرهای پرچرب دارند باید آگاه باشند كه این عادت غذایی می تواند با نتایج مهمی برای آنان همراه باشد.
در این مطالعه محققان آمریكایی رابطه بین طول تلومر (پایانه فیزیكی كروموزم های خطی) و میزان و نوع شیر مصرفی را بررسی كردند. تلومرها همچون ساعت بیولوژیكی عمل می كند و ارتباط نزدیكی با سن دارد. بنابراین، هرچه سن فرد بیشتر می شود طول تلومرها كوتاه تر می شود.
به گزارش كادایف به نقل از ان دی تی وی، بررسی ها نشان داد هر چه افراد میزان بیشتری از شیر پرچرب مصرف كنند طول تلومر كوتاه تری خواهند داشت. همینطور به ازای هر یك درصد افزایش مصرف شیر چرب طول تلومرها 69 جفت پایه (base pairs) كوتاه تر می شود كه به مفهوم چهار سال پیری و فرسودگی بیولوژیكی است.
منبع:

1398/10/27
19:08:21
5.0 / 5
1898
تگهای خبر: شیر , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif