کادایف
سازمان امور مالیاتی به كادایف اعلام كرد

نیمی از پزشكان به كارتخوان مجهز شدند

نیمی از پزشكان به كارتخوان مجهز شدند

به گزارش كادایف سرپرست دفتر تنظیم مقررات و نظارت بر برون سپاری سازمان امور مالیاتی از ثبت نام بیشتر از ۵۰ درصد از مشمولان حوزه درمان تا آخر دی سال جاری در سامانه فروشگاهی اطلاع داد.


كوروش محمدی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: تا آخر دی سال جاری بیشتر از ۵۰ درصد از مشمولان حوزه درمان بعنوان قشر فرهیخته و قانون مدار جامعه، ضمن استقبال قابل قبولی از قانون در سامانه فروشگاهی ثبت نام كرده اند. اما باتوجه به تعاملات وسیع با متولیان حوزه درمان، هم اكنون درصد مزبور كمتر از انتظار سازمان امور مالیاتی و جامعه است كه امیدواریم در ایام آینده شاهد افزایش نصب و كاربرد سامانه فروشگاهی (دستگاه كارتخوان) از جانب آنها باشیم.
وی با بیان به اینكه مراكز پاسخگویی ۱۵۲۶ در ادارات كل امور مالیاتی علاوه بر پاسخگویی به پرسش ها و ابهامات مؤدیان، آماده دریافت شكایات مردمی در صورت مشاهده تخلف هستند، اظهار داشت: طبق تبصره ۲ ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم، عدم اجرای حكم این تبصره (كه در مورد استفاده مؤدیان از صندوق فروش و تجهیزات مشابه توسط اشخاص فراخوان شده است) باعث تعلق جریمه ای به میزان دو درصد فروش برای مشمولان این طرح می شود.
این مقام مسئول در سازمان امور مالیاتی در انتها تصریح كرد: در ماده ۲۷۴ قانون فوق به تفضیل موارد جرم مالیاتی در این حوزه درج شده است كه شامل تنظیم دفاتر، اسناد و مدارك خلاف واقع و استناد به آن، اختفای فعالیت اقتصادی و كتمان درآمد حاصل از آن یا امتناع از انجام تكالیف قانونی در خصوص ارسال اطلاعات مالی مبحث ماده ۱۶۹ مكرر به سازمان امور مالیاتی كشور و وارد كردن زیان به دولت با این اقدام است.
به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه سال ۱۳۹۸، فعالان حوزه درمان همچون پزشك، دندان پزشك، داروساز، پیراپزشك، دامپزشك و زیر گروه هایی مثل ماماها، فیزیوتراپ ها، شنوایی سنجی، بینایی سنجی و امثال این ها كه مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، سازمان نظام پزشكی ایران یا سازمان نظام دامپزشكی و سازمان دامپزشكی صادر می شود، از آغاز سال ۱۳۹۸ مكلف به استفاده از ثبت نام و استفاده از سامانه فروشگاهی هستند.1398/11/19
22:56:22
5.0 / 5
3058
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif