کادایف
مشاور معاون بهداشت خبر داد

عرضه خدمت به ۲۴۷ زن آبستن در اردبیل

عرضه خدمت به ۲۴۷ زن آبستن در اردبیل

به گزارش كادایف مشاور معاون بهداشت در مدیریت كاهش خطر بلایای وزارت بهداشت به تشریح اقدامات این وزارتخانه برای مقابله با بحران برف در اردبیل پرداخت و از عرضه خدمات به ۲۴۷ زن آبستن ساكن در این استان اطلاع داد.دكتر محمد اسماعیل مطلق در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینكه بارش برف سنگین در شهرستان خلخال زندگی ۸۰ هزار نفر تحت تأثیر قرار داد، اظهار داشت: بارش برف شدید و كولاك سبب مسدود شدن راه های مواصلاتی برخی روستاها با شهر و قطع شدن آب، برق و تلفن برخی مشتركان شد همینطور ۱۲ مركز عرضه دهنده خدمات بهداشتی و ۵۵ خانه بهداشت در واقعه اخیر درگیر بحران شدند.

وی در ادامه به خدمت رسانی مراكز بهداشتی درمانی اشاره و اظهاركرد: از ۴۸۵ زن آبستن ساكن در منطقه از ۲۱۰ مادر آبستن پرخطر مراقبت به عمل آمد كه از این تعداد هیچ یك زایمان نكردند و مادر و جنین هر دو در سلامت كامل به سر می برند همینطور با تاكید بر خدمت رسانی به سایر گروه های صدمه پذیر خدمات سلامت به ۱۳ هزار و ۱۴۵ سالمند، ۵۳۷۹ كودك زیر ۵ سال و ۶۷ نوزاد به صورت ویژه ارائه شد.

مشاور معاون بهداشت در مدیریت كاهش خطر بلایای وزارت بهداشت درباره سایر خدمات عرضه شده اظهار داشت: مراقبت از ۳۱۰ نفر مبتلا به فشار خون بالا، ۱۹۸ بیمار دیابتیك، مراقبت و پیگیری چهاربیمار مسلول ساكن در منطقه، مراقبت از ۱۲ مورد بیمار شبه آنفلوآنزا و یك مورد عفونت شدید تنفسی، ۳۲۱ كلرسنجی آب آشامیدنی، ۸۵ مورد نمونه برداری میكروبی آب آشامیدنی، توزیع ۱۰۰۰ بسته آب بهداشتی، بازدید از ۶۲ مكان تهیه و توزیع غذا، اعزام یك فروند بالگرد جمعیت هلال احمر از استان زنجان به خلخال، امداد رسانی هوایی برای تأمین نان وذوقه هشت روستای در محاصره برف و... از اهم اقدامات صورت گرفته در شهرستان خلخال است.

وی این را هم اظهار داشت كه بارش برف و كولاك در شهرستان «خلخال» بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال به تاسیسات آبرسانی این شهرستان خسارت وارد كرده است.

مطلق با اشاره به این كه بارش شدید برف در شهرستان «نمین» از دیگر توابع استان اردبیل هم مشكلاتی را برای مردم به همراه داشته است، خاطرنشان كرد: در این منطقه هم زندگی ۵۹هزار و ۵۷۹ نفر تحت تأثیر بارش برف قرار گرفتند كه از این تعداد ۶۴۰ زن باردار، ۳۶ نوزاد، ۴۷۰۱ كودك زیر ۵ سال، ۷۳۳۲ سالمند، ۳۴۶۳ بیمار فشار خون، ۱۵۱۵ نفر بیمار دیابتی، چهار بیمار مسلول، ۵۰۸ بیمار اعصاب و روان و ۱۵۶ بیمار مبتلا به صرع شناسایی شدند.

وی با تاكید بر اهمیت امدادرسانی به زنان آبستن شهرستان «نمین» استان اردبیل اظهار داشت: اعزام با فوریت سه زن آبستن به صورت سقط ناقص، خونریزی و شروع دردهای زایمانی، اعزام هوایی دو مادر به مراكز درمانی، زایمان پنج مادر و در مجموع عرضه سایر خدمات به ۳۷ زن آبستن در بحران برف اخیر انجام شد.

مشاور معاون بهداشت در مدیریت كاهش خطر بلایای وزارت بهداشت در تشریح دیگر اقدامات صورت گرفته در شهرستان «نمین» اظهاركرد: پنج مورد واكسیناسیون كودكان، مدیریت یك مورد طغیان بیماری های منتقله از آب و غذا، ۱۸۰ مورد كلرسنجی آب، برگزاری گشت های مشترك با سازمان دامپزشكی و... همچون خدمات عرضه شده در این شهرستان بود.
1398/11/30
15:25:36
5.0 / 5
2167
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif