کادایف

ضدعفونی شدن هتل ها برای مسافران

ضدعفونی شدن هتل ها برای مسافران

به گزارش كادایف رئیس جامعه هتلدارن ایران، از ضدعفونی هتل ها آگاهی داد و اظهار داشت: دستوری به هتل ها برای پذیرش نكردن مسافران شهرهایی خاص داده نشده است.


جمشید حمزه زاده در گفت و گو با ایسنا به افزایش كنلسی رزرو هتل ها به دنبال سرایت ویروس كرونا به ایران اشاره نمود و اضافه كرد: همه هتل ها، قبل از آنكه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دستورالعمل بهداشتی مقابله با ویروس كرونا را ابلاغ كند، وارد عمل شده و مراقبت های بهداشتی را آغاز نموده اند. از مراكز اقامتی خواسته ایم تمام تجهیزات را ضدعفونی كنند و توجه جدی در وضعیت موجود داشته باشند.
او با بیان این كه كنسلی هتل ها مطابق با بخشنامه ها و دستورالعمل های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انجام می شود و هنوز وضعیت اضطراری اعلام نشده است كه طبق آن كنسلی ها را اعمال نماییم، اشاره كرد: شرایط فورس ماژور را دولت ها تعیین می كنند تا پیش از آن، هتل ها و سایر مراكز خدمات گردشگری نمی توانند چنین وضعیتی را اعلام كنند. به اضافه این كه شرایط فورس ماژور در دستورالعمل ها تعریف شده و هر وقت اعلام كننند ما مطابق آن رفتار می نماییم و پول مردم را برمی گردانیم.
حمزه زاده درباره اعمال محدودیت در پذیرش مسافر باتوجه به سرایت ویروس كرونا در پهنه جغرافیایی بیشتری از كشور، اظهار نمود: هیچ محدودیتی در پذیرش مسافر تعیین نشده است. ذات هتل مهمانپذیری است، در نتیجه نمی تواند از پذیرش مسافر خودداری كند.
وی درباره خودداری برخی هتل ها در تهران از پذیرش شهروندان برخی شهرها و استان های مبتلا به ویروس كرونا، اظهار داشت: نپذیرفتن مسافرانی از استانی خاص به هیچ وجه توجیه ندارد. ما هم از هتل ها چنین خواسته ای نداشته ایم و فقط از آنها خواسته ایم موارد مشكوك را به مراكز بهداشتی اطلاع دهند.


 

1398/12/05
21:54:51
5.0 / 5
1864
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , هتل , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif