کادایف
بیمارستان مسیح دانشوری، خط مقدم جبهه مبارزه با كرونا

104 بیمار مشكوك به كرونا بستری در بیمارستان مسیح دانشوری

104 بیمار مشكوك به كرونا بستری در بیمارستان مسیح دانشوری

به گزارش كادایف رئیس بیمارستان مسیح دانشوری شمار بیماران بستری مشكوك به كرونا در این بیمارستان را 104 نفر بیان كرد و اظهار داشت: از این تعداد 50 درصدشان بهبود كامل یافته و یا در حال بهبود هستند.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، دكتر ولایتی در نشست خبری كه امروز دوشنبه در بیمارستان مسیح دانشوری برگزار شد، با تشریح اقدامات بیمارستان مسیح دانشوری برای مقابله با كرونا، اظهار نمود: ویروس كرونا كه بتازگی در كشور چین شیوع پیدا كرده، یك نوع بیماری عفونتی تنفسی شمرده می شود كه به سرعت شیوع پیدا می كند و سبب می شود كه از مرزها به كشورهای دیگر برود و علت آن به سبب تردد از چین به روسیه و كشورهای اطراف ایران است.
رئیس بیمارستان مسیح دانشوری اضافه كرد: احتمال این كه پزشكان بتوانند در داخل مرز كشورها، این ویروس را كنترل كنند تا به سایر نقاط دنیا نرود، وجود ندارد و بسیار سریع در دنیا شیوع پیدا می كند. در ایران اخیرا این ویروس مشاهده شده كه خوشبختانه با مدیریت وزیر بهداشت به سرعت تداركات لازم مهیا شده و هم اكنون آمادگی لازم برای مقابله با كرونا در كشور وجود دارد.
ولایتی عنوان كرد: با كمك وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشكی كشور برای مقابله با ویروس كرونا اقدامات خیلی خوبی انجام شده و بطور خاص وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی امكانات لازم را برای مبارزه با بیماری های عفونی همچون كرونا در اختیار دارند.
وی اشاره كرد: بیمارستان مسیح دانشوری قطب درمان بیماری های عفونی و تنفسی است. كرونا با تنفس ارتباط دارد و این بیمارستان می تواند خدمات مورد نظر در مقابله با كرونا را ارائه نماید. تعداد بستری های مشكوك به كرونا در بیمارستان مسیح دانشوری ۱۰۴ نفر بوده كه ۵۰ درصد آنان بهبود كامل یافته و یا در حال بهبود هستند و البته بیماران سنین بالا، دیابتی و كلیوی در این نوع ویروس لطمه پذیری بیشتری دارند.
رئیس بیمارستان مسیح دانشوری اظهار داشت: این بیمارستان خط مقدم جبهه مبارزه با كروناست و آمادگی لازم برای ارائه خدمات به مردم وجود دارد. بتازگی توسط كشورهای غربی برای ویروس كرونا تبلیغات سوء و هدفمند شده است و می خواهند ترس كاذب در مردم ایجاد كنند اما بیمارستان های كشور همچون مسیح دانشوری با همه امكانات پاسخگوی بیماران مبتلا به كرونا هستند.
بر طبق روابط عمومی بیمارستان مسیح دانشوری، ایشان سپس اشاره كرد: ایران بطور شفاف موارد مبارزه با ویروس كرونا را به اطلاع مردم می رساند و اظهار نظر یك فرد منتسب به گروه پزشكی بیمارستان مسیح دانشوری در فضای مجازی كذب است كه با پخش كردن فایل صوتی به دنبال تخریب بیمارستان و تشویش اذهان عمومی بوده و پس مردم نگران كرونا نباشند چونكه این بیماری سخت تر از آنفلوانزا نیست.
وی ادامه داد: وزارت بهداشت و بیمارستان مسیح دانشوری بطور مستمر آمار و اطلاعات مربوط به كرونا را اطلاع رسانی می كنند.
رئیس بیمارستان مسیح دانشوری اشاره كرد: هم اكنون پزشكان ما در حال خدمت رسانی به بیماران مبتلا به كرونا هستند. در شهر قم، شاهد ثبات در بخش بیماران مبتلا به كرونا هستیم و هیچ جای نگرانی برای مردم نیست و امیدواریم شاهد روند كاهشی بیماران مبتلا به ویروس كرونا باشیم.
دكتر ولایتی افزود: همه پزشكان با جان و دل در حال خدمت به بیماران مبتلا به كرونا هستند و حتی دو نفر از آنان به ویروس كرونا مبتلا شدند. از كادر پزشكی بیمارستان مسیح دانشوری تشكر ویژه می كنم كه خطر می كنند و با تمام وجود به مردم خدمت می كنند. ما به دنبال سلامتی مردم عزیزمان هستیم و بطور شفاف مسائل را اعلام می نماییم و مردم به شایعات توجه نكنند و نگران نباشند، ان شاءالله بر این بیماری مانند سایر بیماری های دیگر غلبه كرده و پیروز می شویم.
منبع:

1398/12/05
23:39:08
5.0 / 5
2170
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif