کادایف
تحویل بسته جامع اقلام بهداشتی درب منزل

طرح مسوولانه مدیران سمنانی برای اختتام دهی به مهمترین دغدغه این روزهای مردم استان

طرح مسوولانه مدیران سمنانی برای اختتام دهی به مهمترین دغدغه این روزهای مردم استان

كادایف: ایسنا/سمنان مسئولان استان سمنان در یك مبادرت به هنگام و موثر به زودی با رفع مهمترین دغدغه این روزهای مردم، اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم و همچون ماسك، دستكش، مواد ضدعفونی كننده و... را پس از درخواست الكترونیكی، در چارچوب یك بسته جامع در درب منزل تحویل شهروندان استان خواهد داد.


علیرضا آشناگر در حاشیه بازدید از شركت تولیدی كندر، تولید كننده مواد شوینده و ضدعفونی كننده كه بامداد امروز 21 اسفند در محل این شركت در شهرك صنعتی سمنان به انجام رسید با قدردانی از تلاش دست اندركاران این مجموعه ی تولیدی در تغییر سریع خط تولید و آماده سازی انواع مواد ضد عفونی كننده و ژل های بهداشتی اظهار نمود: با بكارگیری و فعال سازی یك نرم افزار و ساماندهی به شبكه های توزیع، اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم در چارچوب بسته های جامع به درب منازل مردم در استان سمنان ارسال خواهد شد
وی با اشاره به شیوع كروناویروس در كشور و استان، اضافه كرد: یكی از اشكالات فعلی كشور و به طبع آن استان سمنان تامین و توزیع اقلام مصرفی پزشكی نظیر ماسك، دستكش و مواد ضد عفونی كننده است كه خوشبختانه با تلاش مجموعه مدیریتی استان و توان مضاعف واحدهای تولیدی، تا كنون در تامین اقلام مورد نیاز مراكز بهداشتی و درمانی مشكلی نداشته و در تلاشیم تا مشكل كمبود این مواد در سطح شهرستان های استان را نیز مرتفع سازیم.
استاندار سمنان اظهار داشت: هم اكنون چهار واحد تولیدی جدید در سطح استان فعالیت خودرا در زمینه تولید ماسك آغاز نموده اند كه تولیدات این مراكز تماما در اختیار مردم استان قرار داده خواهد شد.
آشناگر افزود: بنا بر تصمیم جدید اتخاذ شده، تمامی مراكز تولید كننده دستكش و ماسك پزشكی موظف خواهند بود تا ۲۰ درصد از تولیدات خودرا به تامین نیاز استان و ۸۰ درصد مابقی را برای كشور اختصاص دهند.
استاندار سمنان با اشاره به مشكل تامین الكل برای واحدهای تولید كننده مواد ضد عفونی كننده در سطح استان اشاره كرد: با همت دانشگاه های علوم پزشكی استان و حمایت معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان تابحال با تغییر خط تولید چندین واحد صنعتی استان به تولید مواد ضدعفونی كننده موافقت گردیده و در صورت ضرورت این تعداد افزایش خواهد یافت.
رئیس ستاد مقباله با كرونای استان همین طور اظهار داشت: با موافقت مجموعه مدیریتی استان و اعطای مجوزهای لازم، یك واحد تولید كننده قند در شهرستان شاهرود نیز از این پس خط تولید خودرا به الكل اختصاص خواهد داد كه محصول تولیدی این شركت هم اینك در حال تست نهایی و صدور مجوز تولید انبوه است.
آشناگر اظهار نمود: یكی از مهمترین معضلات موجود در سطح استان كمبود مواد ضد عفونی كننده و بسته های بهداشتی است كه یكی از مهمترین دلیلهای آن نقص در سبستم توزیع این اقلام است.
وی افزود: در تلاشیم تا بمنظور مرتفع كردن این معضل و با بكارگیری و فعال سازی نرم افزار توزیع گسترده، بسته های بهداشتی مورد نیاز مردم را بوسیله سیستم كد پستی به درب خانه های مردم رسانده و ضمن تجهیز فروشگاه های بزرگ، مردم را برای همیشه از دغدغه ی تامین این اقلام رها سازیم.
استاندار سمنان با دعوت از مردم برای پیوستن به كمپین های درخانه بمانیم از آنان خواست با حضور در خانه و عدم تردد بی مورد در سطح استان به ریشه كنی كرونا در كشور و استان كمك كنند.
منبع:

1398/12/21
15:04:59
5.0 / 5
1795
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , تولید , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif