کادایف

دستورالعمل چگونگی بازگشایی دانشكده های دندانپزشكی تدوین شد

دستورالعمل چگونگی بازگشایی دانشكده های دندانپزشكی تدوین شد

به گزارش كادایف دبیر شورای آموزش دندانپزشكی و تخصصی وزارت بهداشت از تدوین دستورالعمل چگونگی بازگشایی دانشكده های دندانپزشكی اطلاع داد.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، دکتر بهزاد هوشمند ضمن بیان این مطلب با اشاره به جلسه کمیته مشورتی تخصصی دندانپزشکی ستاد کرونا بر پیاده سازی و اجرای دستورالعمل ابلاغی معاونت درمان وزارت بهداشت در مورد اعمال دندانپزشکی ضروری و اورژانس در شرایط اپیدمی کرونا تصریح کرد.
دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی در ارتباط با دانشکده های دندانپزشکی سراسر کشور اظهار داشت: دستورالعملی جهت بازگشایی تدوین شده و به محض دستور رسمی آغاز به کار از جانب ستاد ملی کرونا ابلاغ و عملیاتی خواهد شد و در این راستا با توافق به عمل آمده مقرر شد اقلام حفاظت شخصی مورد نیاز از راه اداره کل تجهیزات و دانشگاه ها در اختیار دانشکده ها قرار گیرد.
دبیر کمیته مشورتی تخصصی دندانپزشکی ستاد کرونا اظهار نمود: بنا به پیشنهاد کمیته مشورتی ستاد کرونا، دندانپزشکی جزو حرفه های پرخطر در اپیدمی کرونا طبقه بندی شده و بر این اساس وزارت بهداشت مراتب را به معاونت اقتصادی ریاست جمهوری و از آنجا به بانک مرکزی وزارت اقتصاد دارایی منعکس کرده است و امیدواریم تسهیلات لازم برای مطب های دندانپزشکی در این خصوص اختصاص پیدا کند.
وی ادامه داد: با عنایت به مفاد دستورالعمل ابلاغی در صورتیکه مراکز دندانپزشکی شامل خصوصی و دولتی مفاد دستورالعمل اجرایی ابلاغی از سوی معاونت وزارت بهداشت که بر مبنای نظر کمیته مشورتی تهیه شده است را اجرا کنند، انجام فعالیتهای اورژانس و ضروری در کلیه مراکز دندانپزشکی امکان پذیر است و در مناطقی که توسط مقامات ذی ربط منطقه سفید اعلام خواهد شد، انجام اعمال الکتیو با رعایت دقیق مفاد دستورالعمل امکان پذیر خواهد بود.
دبیر کمیته مشورتی تخصصی دندانپزشکی ستاد کرونا خاطرنشان کرد: تصمیم ثبت نام در سامانه Salamat.gov.ir بر مبنای تصمیم ستاد کرونا به منظور ارتباط مستمر با تمامی دندانپزشکان جهت اطلاع رسانی و ابلاغ دستورالعمل و همینطور سایر موارد در رابطه با مدیریت اپیدمی کرونا عملیاتی خواهد شد و تمامی دندانپزشکانی که تمایل به فعالیت دارند، می بایستی در آن خوداظهاری کنند.
به گزارش معاونت آموزشی وزارت بهداشت، هوشمند خاطرنشان کرد: در توافق بعمل آمده با اداره کل تجهیزات پزشکی مقرر شد با همکاری جامعه دندانپزشکی، تجهیزات و ملزومات مورد نیاز بر مبنای برآورد به عمل آمده به صورت غیرحضوری در اختیار دندانپزشکان سراسر کشور قرار گیرد.
دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی با تشکر از جامعه دندانپزشکی که در اپیدمی کرونا در مراکز درمانی به عرضه خدمت می پردازند، اضافه کرد: به منظور آموزش همگانی جهت مراجعین به مراکز درمانی دندانپزشکی، پمفلت ها و پوسترهای آموزشی تهیه شده و در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.1399/02/14
20:49:15
5.0 / 5
2221
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پوست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
کادایف kadaif

کادایف kadaif