کادایف
فرمانده ستاد مقابله با كرونا در كلانشهر تهران اعلام كرد

ایران، صادر كننده شیوه نامه های مقابله با كرونا

ایران، صادر كننده شیوه نامه های مقابله با كرونا

به گزارش كادایف فرمانده ستاد مقابله با كرونا در كلانشهر تهران، اظهار داشت: سازمان بهداشت جهانی تاكنون تنها 12 كشور را از نظر علمی و سطح بالای توانایی پژوهشی مجاز دانسته است كه كارآزمایی بالینی آنها در عرصه جهانی مورد استناد قرار گیرد كه ایران جزو آن 12 كشور است.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در تشریح وضعیت کرونا در تهران، اظهار داشت: ما کماکان در یک جنگ بیولوژیک همه گیر با ویروس کرونا هستیم؛ ورود ویروس به کشور ما همچون سایر کشورها یک پدیده جهان شمول است. از آنجایی که امواج کرونا می تواند از امواج سهمگینی برای هرگونه نظام سلامت باشد و به علت ماهیت نوپدید آن و قلت دانش بشری در زمینه این بیماری، بیشتر نظام های سلامت برای مقابله با آن بسیج شدند.
وی ادامه داد: خوشبختانه کشور ما در موضوع مقابله با کرونا تجلی و تبلور قدرت بالا و استعداد بی نظیر جامعه پزشکی در زمینه درمان بیماران را نشان داد. در بخش های بهداشت و درمان رهیافت های سترگی حاصل شد؛ بطور قطع می توان اظهار داشت که از نظر مسائل فنی و تکنیکال در کشورهای آسیای جنوب غربی ایران در قله خودکفایی و مرجعیت علم پزشکی قرار دارد که این مساله در مقابله با کرونا بیش از گذشته به اثبات رسید. توفیق علمی ما در همه حیطه های پزشکی همچون بیماری های نوظهور مانند کرونا کاملا مسجل است. بخش بزرگی از سلحشوری و رشادت سربازان عرصه سلامت امروز برای مردم مشخص است.
زالی با تاکید بر اینکه ایران در مباحث علمی پزشکی در قله خودکفایی قرار دارد، اظهار نمود: کرونا ثابت کرد ظرفیت های بالقوه به سرعت قابلیت بالفعل شدن را در جامعه پزشکی، پرستاری و... دارند. البته در این بین نمی توان از نگاه سخاوتمندانه وزیر محترم بهداشت غافل بود که از روزهای آغازین بحران، این فرصت را به دانشگاه ها دادند که در زمینه مستقل عمل کردن مبادرت به کارهای نوین و مبتکرانه کنند.
ایشان در ادامه تصریح کرد: تنها در شهر تهران ۱۲۵ کارآزمایی بالینی با حداکثر استانداردهای پژوهشی و علمی در حال اجرا می باشد. سازمان بهداشت جهانی تابحال تنها ۱۲ کشور را از نظر علمی و سطح بالای توانایی پژوهشی مجاز دانسته است که کارآزمایی بالینی آنها در عرصه جهانی مورد استناد قرار گیرد و ما امروز افتخار می نماییم که ایران جزو آن ۱۲ کشور است.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران درباب اقداماتی که ایران برای از بین بردن ویروس انجام می دهد، اشاره کرد: تابحال ۶۴۰ کار پژوهشی نوین در عرصه کووید ۱۹ در سطح دانشگاه های علوم پزشکی در حال اجرا می باشد و مدتی است که به علت شرایط خاص جهانی وبینارهای جهانی در حال شکل گیری است که عمده این وبینارها میان پزشکان ایرانی با پزشکان اروپایی و یا آمریکای شمالی بوده است؛ حدودا در تمام این وبینارهای مشترک کشورها از قدرت تشخیص، درمان و پیش گیری از این بیماری شگفت زده شدند. ما امروز می توانیم در عرصه پزشکی کشور صادر کننده شیوه نامه هایی تحت عنوان بهترین عملکرد باشیم.
وی ادامه داد: دارویی مانند «کلروکین» در ایام ابتدایی شیوع بیماری در ایران در درمان این بیماران مورد استفاده قرار گرفت و تازه بعد از ۴۰ روز مسئولین سیاسی سایر کشورها از این دارو بعنوان داروی موثر در درمان یاد کردند. ما امروز بالاترین میزان تجربه متخصصین مراقبت های ویژه تنفسی در کشور در استفاده از ابزارهای غیرتهاجمی تهویه مصنوعی را داریم. ما بالاترین میزان انجام عمل جراحی انتخابی ستون فقرات و ارتوپدی در دنیا در زمان کووید ۱۹ را جزو افتخاراتمان داریم.
زالی که در یک برنامه تلوزیونی صحبت می کرد، افزود: ما افراد مبتلای به کرونایی را درمان کردیم که حتی همراه نداشتند و خوشبختانه جامعه پزشکی خوش درخشید. ما در تهران در جریان بیماری کرونا با افزایش پسماندها روبرو می باشیم که شاید قشری که کمتر به آنها توجه شده است کارگران پسماند شهرداری هستند که کارشان در این مدت ۸ تا ۱۰ برابر افزایش یافته است.

منبع:

1399/02/17
14:31:30
5.0 / 5
1564
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
کادایف kadaif

کادایف kadaif