کادایف

كرونا در جهان

كرونا در جهان

به گزارش كادایف تعداد مبتلایان به بیماری كووید ۱۹ در جهان به رقم پنج میلیون و ۶۰۰ هزار نفر نزدیك شده و شمار فوتی ها حدود ۳۴۸ هزار نفر اعلام شده است.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، ایالات متحده آمریکا همچنان در بالای جدول کشورهای درگیر با بیماری کووید ۱۹ قرار دارد و نیویورک کانون شیوع این بیماری در این کشور بشمار می رود.
به رغم وجود تعداد فزاینده ای از افراد آلوده به کروناویروس جدید، در کشورهای گوناگونی موارد جدید مبتلا شدن کاهش پیدا کرده و مقامات این کشورها بعد از گذشت هفته ها و ماه ها از اعمال محدودیت های تردد و منع رفت و آمد، مبادرت به حذف تدریجی این محدودیت ها کرده اند.
در ژاپن شینزو آبه، نخست وزیر این کشور با بیان آخر "وضعیت اضطراری" به محدودیت ها در بعضی مناطق این کشور که هنوز این اقدامات در جریان بود، خاتمه داد.
همچنین ممنوعیت سفر به جزایر یونان از روز گذشته (دوشنبه) با هدف رونق مجدد صنعت توریسم در این کشور برداشته شده است.
در اسپانیا هم در صورتی که چند منطقه بزرگ و پرجمعیت مادرید، بارسلون و کاستیا و لئون وارد مرحله اول کاهش محدودیت ها شدند در سایر مناطق، مرحله دوم کاهش محدودیت ها شروع شده و خیلی از کسب و کارها و اماکن عمومی به روی مردم باز شده است.
همچنین بر مبنای آخرین گزارش های ورلداُمتر، از روز گذشته ایران از لیست ۱۰ کشور اول جهان به لحاظ بالاترین تعداد مبتلایان خارج شده است.
در حال حاضر پنج میلیون و ۵۹۰ هزار و ۴۵۸ نفر در جهان به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده که از این بین ۳۴۷ هزار و ۹۱۵ نفر جان خویش را از دست داده و دو میلیون و ۳۶۶ هزار و ۷۱۸ نفر از مبتلایان هم بهبود پیدا کرده اند.
بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش های رسمی بالاترین آمارها را داشته اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:
۱. ایالات متحده یک میلیون و ۷۰۶ هزار و ۲۲۶ مبتلا، ۹۹ هزار و ۸۰۵ قربانی
۲. برزیل ۳۷۶ هزار و ۶۶۹ مبتلا، ۲۳ هزار و ۵۲۲ قربانی
۳. روسیه ۳۵۳ هزار و ۴۲۷ مبتلا، ۳۶۳۳ قربانی
۴. اسپانیا ۲۸۲ هزار و ۴۸۰ مبتلا، ۲۶ هزار و ۸۳۷ قربانی
۵. انگلیس ۲۶۱ هزار و ۱۸۴ مبتلا، ۳۶ هزار و ۹۱۴ قربانی
۶. ایتالیا ۲۳۰ هزار و ۱۵۸ مبتلا، ۳۲ هزار و ۸۷۷ قربانی
۷. فرانسه ۱۸۲ هزار و ۹۴۲ مبتلا، ۲۸ هزار و ۴۳۲ قربانی
۸. آلمان ۱۸۰ هزار و ۷۸۹ مبتلا، ۸۴۲۸ قربانی
۹. ترکیه ۱۵۷ هزار و ۸۱۴ مبتلا، ۴۳۶۹ قربانی
۱۰. هند ۱۴۵ هزار و ۴۵۶ مبتلا، ۴۱۷۲ قربانی1399/03/06
14:23:01
5.0 / 5
1826
تگهای خبر: بیماری , سفر , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif