کادایف

توضیحات دانشگاه علوم پزشكی یاسوج درباره روند درمان مرحوم البرز زارعی

توضیحات دانشگاه علوم پزشكی یاسوج درباره روند درمان مرحوم البرز زارعی

به گزارش كادایف كهگیلویه و بویراحمد روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی یاسوج به اخبار انتشار یافته در بعضی رسانه های استان در خصوص كم كاری بیمارستان ها در درمان مرحوم البرز زارع واكنش نشان داد.


به گزارش کادایف به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، این توضیحات به شرح زیر است: به دنبال آتش سوزی جنگل های زاگرس و مهار آتش سوزی توسط نیروهای خودجوش مردمی و محیط زیست، متاسفانه یکی از فعالان خوش نام و فداکار این عرصه به نام آقای "البرز زارع" در این حادثه گرفتار آتش سوزی و سوختگی شدید شده بود که ساعت۱۳: ۴۰ روز ۱۲ خرداد توسط اورژانس ۱۱۵ تحویل بیمارستان شهید رجایی گچساران شد و بلافاصله بیمار به اتاق احیاء منتقل و تحت مانیتورینگ قرار گرفت.
متخصص جراحی، بیمار را ویزیت نمود و اقدامات اولیه مانند شستشو و پانسمان و iv تراپی برای بیمار انجام شد و طبق نظر پزشک بیمار ساعت ۱۷: ۳۰ با اسکورت پزشکی به یاسوج اعزام شد. در همان لحظات اولیه ورود بیمار به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج، دکتر محرابی؛ فوق تخصص جراحی و دستیاران وی، معاینات تخصصی را انجام دادند و مشخص شد که میزان سوختگی نامبرده ۶۰ درصد و از نوع سوختگی درجه ۲ و ۳عمقی است و در اندام های فوقانی و تحتانی و صورت بیمار رخ داده است.
بلافاصله بیمار به آی سی یو بخش سوختگی منتقل شد و احیاء اولیه به مدت ۷۲ ساعت طبق استانداردهای درمانی شامل مانیتورینگ، مایع درمانی، آنتی بیوتیک درمانی و اکسیژن درمانی و... صورت گرفت.
بیمار در روز چهارم بستری، با تشخیص پزشک جراح آماده جراحی دبریدمان و پیوند شده بود که با عنایت به عدم رضایت بیمار و همراهان و اصرار آنها در خصوص اعزام به بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان و همچنین درخواست مدیریت محترم بحران استان در خصوص اعزام بیمار، ادامه فرایند درمان بیمار در یاسوج انجام نگرفت.
ازاین رو بیمار با حال عمومی خوب و با اورژانس هوایی و تجهیزات مورد احتیاج به بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان اعزام شد تا ادامه مراحل درمان خویش را بپیماید که متاسفانه تلاش کادر درمانی افاقه نکرد و این جوان برومند و رشید بدلیل شدت سوختگی دارفانی را وداع گفت. لازم به ذکر است؛ روند درمانی نامبرده در خلال مدت بستری در آی سی یو بیمارستان شهید بهشتی یاسوج به صورت مکرر توسط مدیران و مسئولین محترم استانی همچون استاندار محترم و معاونین ایشان و مدیر کل محیط زیست استان رصد و پیگیری می شد و همگی شاهد حال عمومی مساعد نامبرده در خلال این مدت بودند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، معاونین و مسولین بیمارستان شهید بهشتی هم نظارت مستقیم بر روند درمانی بیمار داشتند. همینطور هیچ هزینه ای جهت بستری در یاسوج و اعزام هوایی به اصفهان از خانواده بیمار دریافت نشد.1399/04/02
14:14:20
5.0 / 5
1810
تگهای خبر: استاندارد , پزشك , تخصص , جراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif