کادایف

پیشنهاد و برنامه های ستاد كرونای تهران درباره طرح ترافیك، تمدید محدودیت ها و مراسم محرم

پیشنهاد و برنامه های ستاد كرونای تهران درباره طرح ترافیك، تمدید محدودیت ها و مراسم محرم

معاون برنامه ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با كرونا در تهران با اعلان اینكه در زمینه اجرا یا توقف طرح ترافیك در تهران تابع تصمیمات ستاد ملی كرونا هستیم، اظهار داشت: در ارتباط با تمدید محدودیت های كرونایی در استان تهران اواخر هفته تصمیم گیری می شود.


دکتر علی ماهر در گفت و گو با ایسنا با تاکید بر اینکه پیشنهاد استانداری تهران و ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران توقف اجرای طرح ترافیک به مدت محدود است، اظهار داشت: از این طریق اثرات مطلوب این مساله در کاهش شیوع و انتقال کرونا مشخص خواهد شد، با این وجود تصمیم گیری نهایی این امر با ستاد ملی کروناست.
وی افزود: تا جایی که بنده اطلاع دارم شهرداری تهران هم اعلام نموده که در زمینه توقف محدودهاجرای طرح ترافیک تابع تصمیمات ستاد ملی کروناست، بدین سبب هم ستاد کرونای استان تهران و هم استانداری و شهرداری دراین زمینه تابع تصمیم ستاد ملی کرونا دراین زمینه هستند.
ماهر همین طور در ارتباط با احتمال تمدید محدودیت های کرونایی در تهران، اظهار داشت: در صورتی که وضعیت شهر تهران درباب تعداد مراجعین و بستری های کرونا به همین شکل بوده و کاهشی نداشته باشد، مطمئنا محدودیت ها باید تمدید شود.
وی با اشاره به ارزیابی های صورت گرفته در زمینه تاثیر این محدودیت ها بر کاهش آمار مبتلاشدن و بستری کرونا در تهران، اظهار داشت: تاثیرات مثبتی دراین زمینه دیده شده ولی متاسفانه تاثیر قطعی این اقدامات و محدودیت ها در کاهش بار بیماری، حداقل دو هفته پس از اجرا مشخص می شود. بدین سبب محدودیت ها باید همچنان ادامه پیدا کند تا بتوانیم تاثیر آن در کاهش بار بیماری را ببینیم.
ماهر با اعلان اینکه احیانا اواخر هفته در زمینه تمدید محدودیت ها تصمیم گیری می شود، اظهار داشت: در این راستا همین طور نظارت ها بر اجرای پروتکل های بهداشتی تشدید شده و به شدت افزایش یافته و برخوردهای قانونی زیادی نیز با اصناف و اماکنی که در زمینه اجرای پروتکل ها کم کاری می کنند، صورت گرفته است.
وی افزود: در این راستا همین طور کلیه گزارش های مردمی در زمینه عدم رعایت پروتکل ها در اماکن عمومی و اصناف و واحدهای مختلف پیگیری و برخورد خواهد شد.
معاون برنامه ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران، اظهار داشت: در زمینه برگزاری مراسمات و عزاداری های ماه محرم بر ما تکلیف شده که پروتکل های بهداشتی مرتبط را تهیه و تدوین نماییم و دراین زمینه اهتمام می نماییم پروتکل ها به شکلی تنظیم شود که حداقل مشکل را داشته باشد.
ماهر با تاکید بر اینکه از مردم می خواهیم که با حداکثر محافظت از خود و دیگران مراسم ها و عزاداری های ماه محرم را برگزار کنند، اظهار داشت: پروتکل های شهر تهران با رعایت حداکثری اصول بهداشتی و حفاظتی به صورت جداگانه با همکاری مشترک شهرداری تهران و ستاد فرمانده مقابله با کرونا در تهران در حال تدوین است.1399/05/06
15:08:43
5.0 / 5
1262
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif