کادایف

آیا در معرض مبتلا شدن به كرونا هستم؟

آیا در معرض مبتلا شدن به كرونا هستم؟

بوشهر بیماری كروناویروس ۲۰۱۹ یا همان ˮCOVID-۱۹ˮ عفونتی است كه در اثر نوع خاصی از ویروس ایجاد می شود و نخستین بار در اواخر سال ۲۰۱۹ در چین ظاهر شد. افراد مبتلا به كرونا می توانند گرفتار تب، سرفه یا مشكل تنفسی شوند. مشكلات مربوط به تنفس هنگامی اتفاق می افتد كه عفونت روی ریه ها اثر بگذارد و سبب ایجاد پنومونی یا ذات الریه شود.


ویروس کرونا تابحال میلیون ها نفر را آلوده کرده و جان هزاران نفر را گرفته است، یکی از مهم ترین موضوعات در این مورد این است که علایم و عوارض ویروس کرونا چیست؟ علایم معمولاً چند روز بعد از آلوده شدن فرد به ویروس آغاز می شود، اما در برخی از افراد امکان دارد این علایم دیرتر ظاهر شود.
بر اساس آنچه تا کنون می دانیم، سالمندان، و صرف نظر از سن افراد دارای شرایط خاص مانند سرطان، بیماری مزمن کبدی، بیماری مزمن انسدادی ریه، ضعف سیستم ایمنی به علت پیوند اعضا، چاقی (افراد دارای شاخص توده بدنی بالاتر از ۳۰)، عروق کرونر یا ضعف عضلات قلب، مشکلات قلبی مثل نارسایی قلبی، بیماری سلول داسی شکل و دیابت نوع دو در معرض مبتلا شدن به کووید-۱۹ هستند.
برای جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری همچون کارهای ابتدایی که باید برای محافظت از خود باید انجام دهید این است که تا حد امکان ارتباط خویش را با دیگران محدود کنید، به صورت مرتب دستان خویش را با آب و صابون بشویید، از تماس نزدیک با افراد بیمار و کسانی که مشکوک به بیماری هستند پرهیز کنید. در واقع با دیگران حداقل ۲ متر فاصله را رعایت کنید، سطوح را تمیز و ضدعفونی کنید، از کلیه سفرهای دریایی و هوایی یا زمینی غیرضروری اجتناب کنید.
برخی از افراد مبتلا به کرونا هیچ گونه علامتی ندارند، یا فقط علایم خفیف دارند. اما در بعضی دیگر، COVID-۱۹ می تواند منجر به مشکلات جدی مانند ذات الریه، عدم دریافت اکسیژن کافی و حتی مرگ شود. این مورد بیشتر در افرادی که مشکلات دیگری مانند بیماری های زمینه ای دارند قابل انتظار است.
برخی از کارشناسان سفارش می کنند در صورت ضرورت از سفر به مناطق آلوده اجتناب کنند. اگر در آنجا زندگی می کنید یا به آنجا مسافرت می کنید، تلاش کنید از افرادی که هر کدام از علایم COVID-۱۹ را دارند، دوری کنید. همینطور می توانید با شستن بیش­تر دستان خود با آب و صابون از خود محافظت کنید.
منبع:

1399/05/08
14:30:50
5.0 / 5
1697
تگهای خبر: بیماری , چاقی , زندگی , سفارش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif